> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

18.09.2016

Hlídky okamžitě začaly provádět kontrolu
V neděli 18. 9. tohoto roku o půl sedmé večer využila tísňovou linku 156 žena bydlící na ulici E. Beneše v Opavě, která byla se svým 80letým manželem trpícím stařeckou demencí na procházce. Ten si v průběhu ní odskočil na toaletu do místní restaurace. Jelikož se dlouho nevracel, vydala se jej hledat. Servírka dotyčného nezahlédla, ale jeden z hostů ho viděl vycházet jiným vchodem. Hlídky okamžitě začaly provádět kontrolu celého okolí. Za 15 minut se podařilo dezorientovaného muže najít na ulici Ratibořská v Opavě.

16.09.2016

Senior se ukájel ui dětského hřiště
Dne 16. 9. 2016 něco málo po 12. hodině polední bylo na tísňovou linku 156 oznámeno, že pod Ptačím vrchem v Opavě je ve křoví starší muž oblečen v tmavé šusťákové bundě, modrých plísňových riflích a onanuje při pohledu na děti hrající si na dětském hřišti. Na místo byla vyslána hlídka MP Opava. Když dorazila do sadů, všimla si ženy s kočárkem, jak jim nenápadně ukazuje na přilehlý keř. Zakročující strážník využil svého zákonného oprávnění a zapnul si služební kameru. Následně obešel křoví, za nímž stála osoba odpovídající popisu čelem k hřišti sledující matky s dětmi, které se tam v tu dobu nacházely. Dotyčný si levou rukou držel stažené kalhoty, pravou penis a prováděl masturbaci. Svým jednání se dopustil hrubé neslušnosti na místě veřejnosti přístupném, proto jej strážník omezil na svobodě a druhý z hlídky si přes operační středisko vyžádal příjezd státní policie. Poté byl vyzván k prokázání totožnosti, ale neměl u sebe žádné doklady a nebyl ani schopen přesně nadiktovat své osobní údaje. Přesto se díky místní znalosti podařilo zjistit, že se jedná o 60letého muže ze Skřipova, okres Opava. Jelikož byl viditelně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, strážníci u něj provedli dechovou zkouška přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem 2,71 promile alkoholu.

13.09.2016

Jedné z hlídek městské policie
Jedné z hlídek městské policie při výkonu služby v pravé poledne dne 13. září 2016 oznámila 62letá žena z Opavy, že se jí asi před tři čtvrtě hodinou v centru města ztratila její 90letá matka, která bere léky na srdce. Její popis byl ihned předán všem policejním hlídkám, které se dohodly na koordinovaném pátrání po této osobě. O dvacet minut později strážníci zmatenou seniorku nalezli před základní školou na ulici Na Rybníčku v Opavě. Poté jí převezli na adresu trvalého bydliště, kde byla předána dceři, jež velice ocenila rychlou a úspěšnou pátrací akcii.

05.09.2016

Muž ohrožoval nožem svou matku
Tísňovou linku městské policie využila dne 5. září 2016 v čase 21:07 hodin 40letá žena z Kravař, která operátorce oznámila, že v domě na ulici Na Pastvisku v Opavě napadá její opilý syn přítelkyni. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka. Po příjezdu na uvedenou adresu nalezla v chodbě bytu 20letého útočníka, u jehož nohou ležel na zemi kuchyňský nůž a naproti němu stála jeho 18letá přítelkyně. Kolem osob byl značný nepořádek, poházené věci, rozbité zrcadlo a krev. Agresivní mladík byl zjevně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Strážníci jej vyzvali, aby vyšel z bytu na chodbu, což učinil. Měl zranění na pravém zápěstí, ale odmítl ošetření. Mladé ženě způsobil podlitiny a roztrhl jí triko, když bránila jejich dítě, ležící v postýlce v obývacím pokoji. Agresor obě ženy ohrožoval nožem a vyhrožoval jim zabitím. Nůž upustil, až když uslyšel domovní zvonek. Přítomné ženy uvedly, že z dotyčného mají strach a obavy, aby jim opravdu neublížil. Zakročující hlídka pojala důvodné podezření ze spáchání trestného činu proti životu a zdraví, proto byla přivolána opavská státní policie a ta si případ převzala.

02.09.2016

„Jménem zákona, zastavte!“
Prvního zářijového dne okolo jedenácté hodiny večerní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na ulici Masarykova třída v Opavě. Zde si všimla neosvětleného cyklisty, kterého se pokusila zastavit a to tím způsobem, že ho předjela a vyzvala slovy „Jménem zákona, zastavte!“. Na to řidič nemotorového vozidla reagoval rychlým otočením jízdního kola a začal ujíždět směrem k ulici Sněmovní. Strážníci muže pronásledovali a dostihli jej na Hrnčířské ulici. V tu chvíli z jejich úst zazněla druhá zákonná výzva, po které již dotyčný jízdu ukončil. Protože řidič vykazoval znaky opilosti, byla u něj provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem 1.58 promile. Poněvadž neměl u sebe potřebné doklady a nemohl své osobní údaje poskytnout s dostatečnou mírou spolehlivosti, musel být z těchto důvodů převezen na obvodní oddělení Policie ČR k prokázání totožnosti.