> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

22.10.2014

Muž polské národnosti vybíral
Muž polské národnosti vybíral papír z kontejnerů Dne 22. 10. 2014 pár minut před druhou hodinou ranní zahlédla hlídka městské policie při kontrolní činnosti na parkovišti ulice Grudova v Opavě muže v černém oblečení, který nesl v ruce nějaký předmět. V okamžiku kdy si muž všiml, že jej strážníci uviděli, dal se na útěk. Hlídka si na pomoc při jeho stíhání přivolala autohlídku. Nakonec se dotyčného podařilo dostihnout na ulici Edvarda Beneše vedle základní školy. Podezřelý byl polské národnosti a bez dokladů. Strážníci muže doprovodili k jeho osobnímu automobilu, který měl zaparkovaný na ulici Fügnerova. Vozidlo bylo plné odcizeného papíru. Pachatel se hlídce doznal z vybírání kontejnerů na papír. Jednalo se o jednašedesátiletého muže, bytem Rozumice, Polsko. Následně muž všechen papír vrátil zpět do kontejneru a byl na místě řešen blokovou pokutou.

16.10.2014

21letý recidivista v evidenci
21letý recidivista v evidenci pátrání zcizoval zboží v opavském supermarketu Před 18. hodinou dne 16. října 2014 pracovníci marketu na ulici Ratibořské v Opavě-Kateřinkách přivolali službu konající hlídku Městské policie Opava, neboť chvíli předtím zadrželi muže, který prošel přes pokladní zónu prodejny bez úhrady zboží, které tak odcizil a uschoval pod své ošacení. I když celková hmotná škoda na majetku činila pouze 48 korun a v dané věci by se jednalo o přestupek proti majetku, opavští strážníci o celé záležitosti ihned vyrozuměli policisty z obvodního oddělení v Opavě a tito provedli lustraci k zadrženému 21letému muži z Opavy. Z dostupných evidencí následně vyplynulo, že po tomto muži je vyhlášeno celostátní pátrání ze strany opavských kriminalistů, a to pro zjištění jeho pobytu a k nutnosti výslechu, poněvadž je důvodně podezřelý ze spáchání protiprávního jednání a chování majetkového charakteru. Při prováděných procesních úkonech mu tak bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu zpronevěry, kterého se dopustil již začátkem měsíce srpna letošního roku, kdy si od poškozené 35leté ženy z Opavy půjčil notebook v hodnotě 12 tisíc korun s tím, že jí tento do 4 dnů vrátí, což do současné chvíle neučinil. Dále mu bylo sděleno podezření i pro přečin krádeže, protože odcizení zboží v supermarketu se dopustil i přesto, že byl v posledních 3 létech pravomocně odsouzen a potrestán Okresním soudem v Opavě z února roku 2014, za což mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody s výměrou 12 měsíců, se zkušební dobou do září roku 2015. Jeho případná další trestná činnost je nadále v prověřování a v prošetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

05.10.2014

MP-Krnov
Rozebírání plotu u bývalé základní školy v Kostelci dvěma muži nahlásili městské polici v pátek 3. října všímaví občané. Když motohlídka přijížděla na místo, zahlédla procházet kolem restaurace Dalas dva mladíky, nesoucí kovovou část plotu a železnou tyč od brány, kteří, když viděli auto strážníků, zrychlili svůj krok a zabočili do parku. Tam je také strážníci zadrželi. Mladíci ve věku 18 a 15 let se ke krádeži přiznali. Zcizené věci předali strážníkům a ti jim uložili blokovou pokutu ve výši 1000 a 500 korun.

05.10.2014

MP-Krnov
U přestupkové komise skončí sedmašedesátiletý muž poté, co porušil Obecně závaznou vyhlášku města Krnova o ochraně před hlukem, která zakazuje používání strojů, zařízení a nářadí způsobujících hluk v neděli od 6.00 do 22.00 hodin. Přestupku se dopustil, když v neděli 5. října v zahrádkářské kolonii na Ježnické ulici řezal dřevo, a to i poté, co ho na existenci vyhlášky upozornili sousedi. Protože ti se nebyli schopni s narušitelem klidu, který na jejich žádost o přerušení hlučné činnosti reagoval hrubými urážkami a nadávkami, domluvit, přivolali strážníky. Ani s těmi ale muž nechtěl komunikovat a neustále tvrdil, že o žádné vyhlášce neví, že mu o ní nikdo nedal vědět. Pro jeho nespolupráci strážníci přistoupili, namísto pouhé domluvy, k předání případu přestupkové komisi.

05.10.2014

MP - Opava
V neděli 5. 10. 2014 v 7 hodin ráno kontaktovala zdravotnická záchranná služba operační středisko městské policie s žádostí o pomoc u případu dvaasedmdesátileté ženy z Opavy – Kylešovic. Dotyčná je imobilní, spadla z postele a její manžel není schopen jí sám pomoci. Autohlídka ihned vyrazila na místo a pomohla seniorku uložit zpátky do postele. Naštěstí se ženě při pádu nic nestalo. O hodinu a půl později bylo přijato oznámení na tísňovou linku 156 od muže výše uvedené seniorky, která šla na toaletu a on ji z ní neumí dostat, jelikož je tam zablokovaná. Strážníkům se po příjezdu podařilo dotyčnou vyprostit a přesunout zpět do ložnice. Manželovi bylo doporučeno, aby zdravotní stav své ženy co možná nejdříve konzultoval s jejím ošetřujícím lékařem.