> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.03.2016

Strážníci opět poskytovali první pomoc
Dne 10. března 2016 krátce před polednem požádala městskou policii operátorka rychlé záchranné služby o spolupráci a pomoc při resuscitaci ležícího muže na ulici Bochenkova v Opavě. Vyslaná hlídka byla do čtyř minut na místě od přijetí této žádosti. Strážníci muži provedli kontrolu základních životních funkcí, zprůchodnili dýchací cesty a položili jej do stabilizované polohy. Do příjezdu sanitky neustále vizuálně kontrolovali jeho aktuální zdravotní stav. Jednalo se o místního čtyřiatřicetiletého muže, který byl následně převezen do opavské nemocnice.

08.03.2016

Městský kamerový systém pomáhá
Městské policie Opava v úterý 8. 3. 2016 v čase 11:47 hodin všiml tří podezřele se chovajících mladíků, kteří po chvíli vešli do prodejny na ulici Pekařská v Opavě. Na místo byla preventivně vyslána hlídka MP, která vstoupila dovnitř a sledovala pohyb těchto osob až do jejich odchodu. Následně se strážníci kontaktovali s přítomnými prodavačkami, které jim sdělily, že tato skupinka někdy obtěžuje ostatní zákazníky. Navíc mají obavu, aby zde neodcizovali zboží.

07.03.2016

Pes se prokousal přes dveře ven
Jeden ze sousedů v domě na ulici Na Pastvisku v Opavě-Kateřinkách dne 7. března tohoto roku něco málo po 14. hodině oznámil na linku 156, že vedle v bytě je zavřený pes, který již delší dobu štěká a škrábe na dveře. Poté co hlídka dorazila, zjistila, že se psovi podařilo prokousat dveřmi na chodbu. Na zvonění, bouchání ani volání nikdo nereagoval, i když byla slyšet zapnutá televize. Přes operační středisko MP Opava bylo na místo vysláno odchytové vozidlo a hlídka státní policie. Pes byl bezpečně odchycen a převezen strážníky do městského útulku. Hlídka kontaktovala správce domu, který na místo přijel i s majitelkou bytu a ta jej otevřela. Policisté provedli kontrolu, ale nikoho uvnitř nenalezli. Následně byl byt zajištěn

04.03.2016

Nezletilý si zapůjčil občanský průkaz
Obsluha herny na Dolním náměstí v Opavě v pátek 4. března 2016 pár minut před osmou hodinou večerní využila tísňovou linku městské policie 156, aby oznámila, že zde vstoupil chlapec, který se prokázal cizím občanským průkazem. Na místo byla operátorkou MPOL vyslána hlídka, která se spojila s oznamovatelkou a svědkyní celé události. Ta zakročujícím strážníků sdělila, že mladík, kterému doklad totožnosti ve skutečnosti patří, sedí vedle v místnosti a hraje na automatu. Jednalo se o osmnáctiletého muže z Opavy. Hlídce se doznal k zapůjčení občanského průkazu svému kamarádovi proto, aby s ním mohl sedět v herně, ale v danou chvíli se již v provozovně nevyskytoval. Pak prozradil jen jeho křestní jméno. Avšak strážníci dle místní znalosti a jeho popisu určili osobu, o kterou by se mohlo jednat. Když přijeli na adresu 14letého chlapce, byl doma se svou matkou. Sám se přiznal, že v uvedenou dobu byl v herně se svým bratrancem a prokázal se obsluze jeho dokladem totožnosti. Hlídka pojala důvodné podezření, že výše uvedeným jednáním došlo ke spáchání přestupku.

21.02.2016

Asi rád sladké / 15 kusů čokolád
Pracovník bezpečnostní služby supermarketu na Dukelské ulici v Opavě oznámil v neděli 21. února 2016 v čase 14:43 hodin, že se zde před chvílí asi pět mladých lidí dopustilo krádeže. Po předání této informace byla na jedné z kamer městské policie viděna skupinka osob odpovídající popisu. Na místo vyjela autohlídka MP Opava, která provedla jejich zadržení u křižovatky ulic Olomoucká a Provaznická. Jednalo se o čtyři muže a ženu ve věku 18 až 23 let. Z toho byli tři občané Opavy, další z Březové a jeden z Velkých Heraltic. Při osobní kontrole podezřelých osob se u nikoho nic nenašlo, pouze u místního 21letého muže 15 kusů čokolá