> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

31.07.2014

22letý muž využil podnapilosti
Dne 31. července 2014 komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 22letého muže z Opavy jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měl dopustit tím, že využil podnapilosti 26letého muže z Hradce nad Moravicí a odcizil mu peněženku s různými osobními doklady, s platební kartou a s finanční částkou na hotovosti ve výši 200 korun. Případ se stal kolem 23. hodiny dne 25. července letošního roku v parku poblíže hotelu na ulici Náměstí Republiky v centru Statutárního města Opavy, a to v době, kdy poškozený vlivem své silné podnapilosti usnul na lavičce. Jak bylo dále zjištěno, tak obviněný muž ještě téhož dne kolem půlnoci neoprávněně provedl pomocí odcizené platební karty platby v opavském supermarketu k uhrazení svých nákupů v celkové hodnotě 715 korun. Případ objasnili opavští policisté na základě místní a osobní znalosti prostředí, osob a problematiky majetkové trestné činnosti. Vše je nadále v prověřování a v prošetřování.

31.07.2014

Dopravní nehoda podnapilé
Dopravní nehoda podnapilé řidičky osobního automobilu v obci Šilheřovice Dne 31. července 2014 těsně před půl jedenáctou večerní řídila 43letá žena z Ostravy osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicia po ulici Květinové v obci Šilheřovice, kdy po projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, přejela do protisměru a narazila do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla značky VW Passat Variant. Ke zranění osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami byly výše uvedené ženě naměřeny hodnoty přes 2,6 promile alkoholu v dechu, na dotaz přítomných policistů PČR doznala vypití 2 litrů vína před řízením automobilu, na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování a v prošetřování.

31.07.2014

Budil veřejné pohoršení
Rýmařovští policisté včera 31. 7. 2014 přijali oznámení, že se na ulici Revoluční a Horní pohybuje silně podnapilý muž, který má ohrožovat bezpečnost silničního provozu, pokřikovat po místních občanech. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o 29letého místního občana, který je v silně podnapilém stavu. Naměřili jsme mu 3,57 promile. Střízlivěl již na záchytné stanici v Opavě.

25.07.2014

Strážníkům se podařilo zabránit pytlačen
Dne 25. 7. 2014 v 11:50 hodin učinil na linku 156 oznámení strážník, který nebyl v danou chvíli ve výkonu služby, přesto mu daná situace, kdy dva muži na lávce pro pěší na ulici Partyzánské v Opavě pytlačili, nebyla lhostejná. Vyslaná hlídka městské policie po příjezdu na místo viděla, jak jeden z mužů skáče z mostu a utíká pryč, zatímco druhého chytil oznamovatel. Ten strážníkům uvedl, že dotyčný chytal z lávky ryby na vlasec s háčkem, jenž zahodil do vody i s ulovenou rybou, ačkoliv je tento úsek hájený. Na základě této výpovědi bylo pojato důvodné podezření ze spáchání přestupku, proto byl muž vyzván k prokázání totožnosti. Jelikož údaje, které hlídce uvedl, byly neúplné a nevěrohodné, byl převezen na obvodní oddělení Policie ČR v Opavě ke zjištění totožnosti. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Opavy, který není držitelem příslušného povolení a k činu se nakonec sám doznal.

21.07.2014

Holub v ložnici
Dne 21. 7. 2014 o půl desáté večer přijalo operační středisko Městské policie Opava oznámení od ženy z Opavy - Kateřinek, že ji vletěl do ložnice holub. I když pootvírala všechna okna, pták nechce vyletět ven a ona má z něj strach. Hlídka vyrazila na místo a holuba vyhnala oknem ven.