> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

13.03.2015

Díky forenznímu označení
V minulých dnech bylo na opavské obvodní oddělení Policie ČR a následně na městskou policii nahlášeno odcizení jízdního kola uzamčeného k plotu. Vše se odehrálo během pár minut v podvečer na ulici Vrchní v Opavě. Na podzim loňského roku si majitel nechal tento dopravní prostředek forenzně označit a zaevidovat u Městské policie Opava. Poškozený bezprostředně po krádeži požádal širokou veřejnost prostřednictvím sociálních sítí o pomoc při hledání svého bicyklu. Již druhý den se mu ozval jeho kamarád, který kolo nalezl volně pohozené v křoví na sídlišti v Opavě - Kateřinkách. Nálepku, jež upozorňuje na skutečnost, že je jízdní kolo chráněno syntetickou DNA se pachatel pokusil odstranit. Z největší pravděpodobností si v tu chvíli uvědomil, že takto označené kolo je velmi těžce prodejné. Pokud by ho užíval dále sám, bylo by jen otázkou času, kdy jej strážnici či policisté dopadnou.

10.03.2015

Dvě celostátně hledané osoby
Dne 10. 3. 2015 v 13:45 hodin hlídka městské policie při kontrolní činnosti ulice Pekařská v Opavě spatřila muže odpovídající popisu osoby, po které vyhlásila Policie České republiky pátrání. Jeden ze strážníků dotyčného oslovil, ale ten se dal na útěk směrem k ulici Mostní. Při pronásledování vběhl do areálu na ulici Příčné, kde se chtěl schovat. Když ho strážník doběhl, pokusil se opět utéci. Jelikož muž nereagoval ani na výzvu „Jménem zákona, stůjte!“, bylo použito hmatů a chvatů ke zpacifikování této osoby a došlo k přiložení služebních pout. Hlídka využila svého zákonného oprávnění a vyzvala jej k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Jednalo se o 16ti letého mladistvého z Opavy. Mladík uvedl, že se po celou dobu zdržoval na ulici Pekařské, kde se ukrýval v pronajatém bytě svých rodičů. Přes operační středisko MP Opava byla na místo přivolána hlídka opavských policistů, která si zadrženého převzala k dalšímu opatření. Z evidence celostátně hledaných osob strážníci zjistili, že i jeho otec je v pátrání Policie ČR a proto ihned vyrazili na danou adresu. Vstoupili do domu a zazvonili u jednoho z bytů, ze kterého na chodbu vyšel muž odpovídající popisu hledaného. Po předložení osobních dokladů se potvrdilo, že se jedná o třiačtyřicetiletého muže bytem Opava. I pro něj si o chvíli později přijela autohlídka státní policie.

08.03.2015

Drobná krádež
Hlídka městské policie v neděli 8. března 2015 v čase 00:16 hodin řešila v hypermarketu TESCO na ulici Těšínské v Opavě přestupek drobné krádeže, kterého se dopustil 35letý muž z Opavy. U pachatele byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,36 promile alkoholu. Při sepisování této události v místnosti ostrahy byl na kamerovém systému operátorkou spatřen výše uvedený muž, jak nasedá na parkovišti do osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia a odjíždí. Autohlídka se ihned vydala za tímto vozidlem, které vyjelo z parkoviště směrem do centra města, poté odbočilo vpravo na ulici Mlýnskou a po pár metrech zastavilo. Když sledovaný muž vystoupil, jeden ze zasahujících strážníků využil svého zákonného oprávnění a vyzval jej k prokázání totožnosti. Jelikož se jednalo o tutéž osobu, nebylo již potřeba opětovně provádět dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Na místo byli přivoláni opavští policisté z obvodního oddělení Policie ČR, kteří si celou událost převzali k dořešení.

05.03.2015

Silně podnapilý 38letý muž
Po půl čtvrté odpolední dne 5. března 2015 byla policejní hlídka z opavského obvodního oddělení vyslána do restaurace v areálu železniční stanice ČD Opava-východ na ulici Jánské v Opavě, kde má neznámý muž vyhrožovat sebepoškozením. Po příjezdu na místo společně s přivolanou hlídkou strážníků Městské policie Opava bylo zjištěno, že 38letý muž z Uherského Hradiště je podnapilý a podle přítomných svědků uváděl, že má nůž a spáchá sebevraždu. Tato osoba následně s policisty ani se strážníky nespolupracovala, nechtěla celou záležitost vysvětlit a neustále všem tvrdila, že se podřeže nebo oběsí. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bylo rozhodnuto o zajištění tohoto muže, a poněvadž byl zcela evidentně v silně podnapilém stavu, bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Zde byla orientační dechovou zkouškou naměřena hodnota téměř 1,4 promile alkoholu v jeho dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, škoda na majetku nevznikla a vše je v současné chvíli šetřeno jako přestupek proti veřejnému pořádku.

05.03.2015

Čtyřiadvacetiletý muž z Karvinska v Opav
Čtyřiadvacetiletý muž z Karvinska v Opavě ohrožoval nožem svou družku Ve středu v 15:25 hodin bylo na tísňovou linku 156 oznámeno, že v domě na ulici Zeyerova je v jednom z bytů slyšet křik. Strážníci po příjezdu na místo nalezli v 5. poschodí muže kopajícího do dveří bytu. Po jejich upozornění této činnosti zanechal. Následně se hlídka kontaktovala s jeho družkou, která uvedla, že jí muž vyhrožoval s nožem v ruce. Žena před násilníkem stihla zavřít dveře, čímž zabránila možnému fyzickému napadení a ublížení na zdraví. Dotyčný byl převezen do Psychiatrické nemocnice v Opavě, protože, dle jeho výpovědi, trpí schizofrenií a na prášky vypil nějaký alkohol. Celou tuto událost městská policie předala Policii ČR.