> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

05.10.2014

MP-Krnov
Rozebírání plotu u bývalé základní školy v Kostelci dvěma muži nahlásili městské polici v pátek 3. října všímaví občané. Když motohlídka přijížděla na místo, zahlédla procházet kolem restaurace Dalas dva mladíky, nesoucí kovovou část plotu a železnou tyč od brány, kteří, když viděli auto strážníků, zrychlili svůj krok a zabočili do parku. Tam je také strážníci zadrželi. Mladíci ve věku 18 a 15 let se ke krádeži přiznali. Zcizené věci předali strážníkům a ti jim uložili blokovou pokutu ve výši 1000 a 500 korun.

05.10.2014

MP-Krnov
U přestupkové komise skončí sedmašedesátiletý muž poté, co porušil Obecně závaznou vyhlášku města Krnova o ochraně před hlukem, která zakazuje používání strojů, zařízení a nářadí způsobujících hluk v neděli od 6.00 do 22.00 hodin. Přestupku se dopustil, když v neděli 5. října v zahrádkářské kolonii na Ježnické ulici řezal dřevo, a to i poté, co ho na existenci vyhlášky upozornili sousedi. Protože ti se nebyli schopni s narušitelem klidu, který na jejich žádost o přerušení hlučné činnosti reagoval hrubými urážkami a nadávkami, domluvit, přivolali strážníky. Ani s těmi ale muž nechtěl komunikovat a neustále tvrdil, že o žádné vyhlášce neví, že mu o ní nikdo nedal vědět. Pro jeho nespolupráci strážníci přistoupili, namísto pouhé domluvy, k předání případu přestupkové komisi.

05.10.2014

MP - Opava
V neděli 5. 10. 2014 v 7 hodin ráno kontaktovala zdravotnická záchranná služba operační středisko městské policie s žádostí o pomoc u případu dvaasedmdesátileté ženy z Opavy – Kylešovic. Dotyčná je imobilní, spadla z postele a její manžel není schopen jí sám pomoci. Autohlídka ihned vyrazila na místo a pomohla seniorku uložit zpátky do postele. Naštěstí se ženě při pádu nic nestalo. O hodinu a půl později bylo přijato oznámení na tísňovou linku 156 od muže výše uvedené seniorky, která šla na toaletu a on ji z ní neumí dostat, jelikož je tam zablokovaná. Strážníkům se po příjezdu podařilo dotyčnou vyprostit a přesunout zpět do ložnice. Manželovi bylo doporučeno, aby zdravotní stav své ženy co možná nejdříve konzultoval s jejím ošetřujícím lékařem.

04.10.2014

MP-Krnov
Na nehybné děvče, které leží za oplocením školního hřiště u základní školy na Žižkově ulici, a u ní sedícího mladého muže byli upozorněni strážníci v sobotu 4. října odpoledne. Když se dostavili na místo, dívka zvracela a vykazovala známky požití alkoholu. Že by ale byla opilá, hlídce popírala a tvrdila, že jen něco špatného snědla. Její stav tomu ale neodpovídal a ze lži ji usvědčil i její kamarád, čtyřiadvacetiletý mladík, který hlídce sdělil, že dívka alkohol pila. Když strážníci zjistili, že dívce je jen patnáct let a její stav je velmi vážný, přivolali jak rychlou záchrannou službu, tak Policii ČR. Záchranáři opilou dívku převezli do nemocnice a policisté si případ převzali k šetření.

26.09.2014

Strážníci zajistili muže
Strážníci zajistili muže s plným dvoukolákem radiátorů Dne 26. 9. 2014 v 8.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že po ulici Karlovecké v Opavě - Vávrovicích od zahrádek směrem do centra jde muž s dvoukolákem naplněným radiátory. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže zastihla na ulici Jaselská v Městských sadech u dětského hřiště. Strážníci jej zastavili a dotázali se odkud má naložené radiátory a kam je veze. Dotyčný odpověděl, že je našel u vodáren na ulici Jaselské a odváží je do sběru. Hlídka pojala důvodné podezření, že se muž svým jednáním dopustil přestupku a vyzvala ho k prokázání totožnosti. Jelikož podezřelý u sebe neměl žádné doklady, byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR v Opavě. Zde bylo zjištěno, že se jedná o pětačtyřicetiletého muže z Opavy. Jelikož nebylo možné přestupek vyřešit na místě, byl předán odboru vnitřních věcí MMO na oddělení přestupků k dořešení. Radiátory byly pachateli odňaty a následně uloženy do garáže Městské policie Opava na Krnovské ulici.