> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

23.07.2015

Díky všímavému občanovi
Dne 23. července 2015 v čase 11:44 hodin přijala městská policie oznámení, že ve Dvořákových sadech v Opavě za arkádami je mladý muž, který se snaží z uzamčeného jízdního kola odmontovat sedlo. Vyslaná hlídka se následně spojila s oznamovatelem. Ten strážníkům upřesnil popis hledaného (muž středního věku bez vlasů oblečen v černé bundě) a uvedl, že podezřelý na daném místě již není, jelikož odjel na bicyklu směrem k ulici Popské. Muž byl hlídkou spatřen u popelnic obchodního družstva TEMPO. Tato informace byla ihned předána na operační středisko MP a odtud byl pachatel sledován přes městský kamerový dohlížecí systém. Operátorka strážníkům nahlásila, že dotyčný projel kolem věže Hláska a vjíždí do podloubí na Horním náměstí. Hlídka provedla kontrolu dvorního traktu na ulici Mezi Trhy, kde nalezla podezřelou osobu. Ta byla vyzvána k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Pachatel u sebe neměl žádný doklad

16.07.2015

Papoušek se asi chtěl podívat za hranice
Jeden z obyvatel města Opavy včera něco málo po čtvrté hodině odpolední oznámil na linku 156, že před jejich domem na ulici U Náhonu sedí na trávníku papoušek. Hlídka vyrazila na místo a papouška bezpečně odchytila. Následně byl převezen na veterinární kliniku, kde podle kroužku na noze zjistili, že je z Polska.

13.07.2015

Zatoulaná štěňátka
V pondělí 13. července 2015 v 10:40 hodin přijala městská policie oznámení na linku 156 od ženy, která v tu dobu šla ze zahrádky na ulici Žerotínova v Opavě se svým psem, a přidalo se k ní 6 malých štěňat, která zřejmě někomu utekla. Jednalo se o psí plemeno Labradorský retrívr ve věku okolo dvou měsíců. Strážníci po příjezdu provedli bezpečný odchyt a kontrolu okolních zahrádek, zdali někomu nepatří. Teprve poté byla převezena a umístěna v městském útulku pro psy.

30.06.2015

Institut vykázání z obydlí
Institut vykázání z obydlí byl v těchto dnech uplatněn na 19letém mladém muži z Opavska Dne 30. června 2015 policisté z obvodního oddělení ve Velkých Heralticích zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu nebezpečné vyhrožování, kterých se měl dopustit 19letý muž z Opavska tím, že v podvečerních hodinách předchozího dne v místě společného trvalého bydliště slovně a fyzicky napadal svého 44letého otce. V obytných prostorách ale také i na dvoře rodinného domu jej opakovaně udeřil do hlavy, kopal do těla, vláčel po zemi a vyhrožoval mu smrtí. Po oznámení celého incidentu byla na místo vyslána velkoheraltická policejní hlídka, která výše uvedeného mladého muže zadržela na místní autobusové zastávce a vzhledem k tomu, že jevil známky podnapilosti, bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Orientační dechovou zkouškou mu zde byla naměřena hodnota téměř 1,3 promile alkoholu v dechu a službu konající lékař přesto uvedl, že pobyt na záchytné stanici není nutný a schválil jeho umístění v policejní cele. Po vystřízlivění byly s pachatelem protiprávního jednání provedeny nezbytné procesní úkony, přičemž policejní orgán využil zákonného oprávnění a vykázal jej na dobu 10 dnů ze společného obydlí a z přilehlých prostor. Z doposud prováděného prověřování, na základě charakteristiky případu a z dřívějších přijatých oznámení lze důvodně předpokládat, že se vykázaná osoba opětovně dopouští nebezpečného útoku proti životu, zdraví anebo svobodě nebo zvlášť závažného útoku proti lidské důstojnosti. V jeho chování je zřejmá opakovanost, postupný nárůst intenzity a jasná role mezi násilnou a ohroženou osobou, kdy k tomuto jednání vždy docházelo v soukromí společného obydlí.

26.06.2015

Objasnění případu výroby a distribuce
Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie České republiky v Opavě v těchto dnech zahájil trestní stíhání pětice mužů a jedné ženy ve věku od 22 do 45 let z Hlučínska a z Ostravy jako obviněných ze spáchání trestných činů (zločinu a přečinu) nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čtyři obviněné osoby jsou stíhány vazebně, dvě jsou nadále prověřovány a vyšetřovány na svobodě, kdy u dvou osob je případná trestní sazba od 1 do 5 let a další 4 obviněné osoby mohou být potrestány odnětím svobody od 2 do 10 let. Dva muži již byli za výrobu a distribuci návykových látek v minulosti odsouzeni k nepodmíněným trestům odnětí svobody. V dané záležitosti se jedná o výrobu a distribuci pervitinu na Hlučínsku, kdy samotná výroba této omamné a psychotropní látky probíhala především v jednom z hlučínských panelákových bytů, a to za pomocí laboratorního vybavení, chemikálií, prekurzorů, ale i běžně dostupných domácích potřeb, ze kterých lze sestavit zařízení pro výrobu omamných a psychotropních látek či jedů. Prověřování podezřelých osob probíhalo ze strany speciálně vytvořeného toxi týmu opavských kriminalistů od ledna 2015 do nedávné doby a v první fázi byli zásahovou jednotkou Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje zadrženi 4 muži, a to právě během výroby pervitinu. Následně byly zadrženy další dvě osoby. Během samotné realizace byly provedeny 3 domovní prohlídky a 1 prohlídka jiných prostor (garáže), při nichž byly zajištěny 3 kompletní varny pervitinu, výpočetní technika, mobilní telefony, finanční částky na hotovosti a další věci pocházející z trestné činnosti, mimo jiné i odcizený motocykl tovární značky Suzuki. Obviněné osoby vyrobený pervitin distribuovaly dalším známým i náhodným lidem na území Opavska, převážně však Hlučínska a v Ostravě, kdy do současné doby bylo zadokumentováno poskytování této látky minimálně 80 odběratelům. Jaké celkové množství pervitinu bylo vyrobeno, není do současné chvíle přesně stanoveno, mohlo by se však jednat o množství přibližně 1 kg v ceně okolo jednoho miliónu korun. Léčiva a další potřebné látky, chemikálie a zařízení na výrobu pervitinu si obviněné osoby opatřovaly samy v Polsku, nebo přes prostředníky na různých místech v Ostravě. Vše je nadále v prověřování a ve vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.