> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

18.11.2015

Městská policie odhalila
V prostoru ulice Drůbeží trh si ve středu 18. listopadu 2015 chvíli před desátou hodinou dopolední hlídka městské policie všimla podezřelého muže na jízdním kole. Ten se neustále otáčel a sledoval směr chůze strážníků. Po chvíli bicykl opřel o zeď domu a začal se chovat jako, že mu nepatří. Když hlídka prošla, tak se pro něj vrátil a dojel s ním k zadnímu vchodu jednoho z domů na výše uvedené ulici. Zde ho nechal opřený a vešel do sklepních prostorů. Strážníci dotyčného sledovali až ke vstupu do sklepa, kde jeden z nich zůstal stát u kola a druhý vstoupil dovnitř. Došel až ke sklepní kóji, ve které se nacházely dvě osoby, čerstvě přestříkané jízdní kolo, náhradní díly a spousta nářadí. Strážník oba muže požádal, aby vyšli před dům z důvodů zjištění skutečného stavu věci. Při požadování vysvětlení podezřelí nedovedli odpovědět, zda jsou kola jejich a svou výpověď o původu kol několikrát změnili. V danou chvíli u sebe neměli žádný doklad totožnosti. Lustrací však bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku 25 a 35 let, kteří mají trvalý pobyt na území statutárního města Opavy. Na místo byla přivolána hlídka opavských policistů, která podle výrobního čísla vyhledala, že jednostopé nemotorové vozidlo modré barvy je v evidenci odcizených jízdních kol. Policie ČR si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

17.11.2015

Při oslavách se v Opavě ztratilo dítě
Strážníka městské policie požádala u zdravotní školy něco málo před 18. hodinou večerní o pomoc žena, které se v lampionovém průvodu ztratila 6letá dcerka. Její popis byl ihned předán všem hlídkám v centru a Policii České republiky. Jedna z policejních hlídek zjistila od přítomných lidí, že podobná dívenka byla spatřena na ulici Sady Svobody. Pět minut po šesté hodině byla nalezena na Horním náměstí, kde si jí krátce poté z rukou strážníků převzala její maminka.

16.11.2015

Řídil bez dokladů a pod vlivem alkoholu
Na ulici Janské v Opavě dne 16. 11. 2015 v 13:50 hodin byla projíždějícímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Volkswagen Passat opavskými strážníky naměřena mobilním radarem TruCAM rychlost 81 km/h. Pro tento přestupek v dopravě byl řidič zastaven a vyzván k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Kontrolovaný muž u sebe žádné doklady neměl a údaje ke své osobě policejní hlídce nadiktoval. Jednalo se třiceti osmiletého Opavana. Dále u něj byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1.37 promile alkoholu v dechu. Zakročující muži zákona pojali důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu, a proto dotyčného převezli na obvodní oddělení Policie ČR Opava k dalším úkonům.

14.11.2015

Strážníci se postarali o ztracenou
Neznámý mladík v sobotu 14. listopadu v 12:55 hodin oznámil hlídce městské policie při kontrolní činnosti centra města, že si všiml malého dítěte, které se zcela samo pohybuje u lékárny na Horním náměstí v Opavě. Na uvedeném místě se nacházela holčička jménem Zuzanka. Další informace, které by vedly k jejímu ztotožnění, nebylo možné od ní získat. Vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám byla převezena na služebnu MP. Mezitím se velitel směny spojil s Policií ČR, aby ověřil, zda nemají hlášené pohřešované dítě. V čase 13:15 hodin volal na tísňovou linku 156 otec nalezeného děvčátka, který se v té době nacházel v obchodním centru Breda & Weinstein. Jednalo se o osmatřicetiletého muže z Brna. Při podání vysvětlení, jak k tomuto došlo, muž odpověděl otázkou „A vy uhlídáte čtyři děti?“. O půl třetí přišla na služebnu i 38letá matka, bytem Opava, s dalšími třemi dětmi. Vzhledem k okolnostem a uvedeným skutečnostem byla telefonicky kontaktována pracovnice oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MMO, která se osobně dostavila, s rodiči si o celé události promluvila a seznámila je s dalším postupem.

11.11.2015

Muž z Opavy nedodržel zákaz řízení
Dne 11. 11. 2015 v dopoledních hodinách prováděla hlídka Městské policie Opava kontrolní činnost v obci Jakubčovice, Hradec nad Moravicí, zaměřenou na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci. V čase 09:25 hodin strážníci naměřili ve směru od obce Bohučovice osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které jelo v obci rychlostí 66 km/h. Z tohoto důvodu byl řidič zastaven a vyzván k prokázání totožnosti. Hlídce předložil pouze osvědčení o registraci vozidla. Dle jeho tvrzení občanský a řidičský průkaz zapomněl. Přes operační středisko MP Opava bylo z centrální evidence řidičů zjištěno, že dotyčný má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Následně u něj byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Jelikož řidič nemohl žádným důvěryhodným způsobem prokázat svou totožnost, byl předveden na obvodní oddělení Policii ČR v Hradci nad Moravici. Zde se potvrdilo, že se jedná o osobu s uloženým zákazem řízení a tudíž si celý případ převzala statní policie k dořešení.