> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.01.2016

MP - Krnov
Napadení člena bezpečnostní služby zlodějem, který utekl, nahlásila na městskou policii v neděli 17. ledna odpoledne pracovnice prodejny Albert. Strážníci v prodejně na záznamu z kamery mohli vidět, jak si muž strká pod bundu čtyři šampony a chce je pronést přes pokladnu. Zde jej zastavuje člen ochranky, s nímž se zloděj přetahuje, zboží padá na zem a muž utíká z prodejny. Podle přesného popisu se podařilo strážníkům pachatele vzápětí najít v Textilní ulici. Jednalo se o třiadvacetiletého muže, jemuž byla na místě uložena bloková pokuta. Jelikož k poškození zboží nedošlo, mohlo být vráceno do prodeje.

15.01.2016

MP - Krnov
V pátek 15. ledna odpoledne oznámil zaměstnanec bezpečnostní služby městské policii, že po parkovišti chodí muž a lidem nabízí voňavky, které jim hází oknem do vozidla a pak se s nimi dohaduje. Strážník, vykonávající službu na služebně, pomocí kamerového systému tohoto muže nalezl a navedl k němu hlídku. Než pofidérní obchodník stačil strážníky zaregistrovat, nasednout do vozidla a z místa odjet, byl zadržen. Hlídka lustrací zjistila, že se jedná o třiačtyřicetiletého obyvatele Karviné, o něhož nemá Policie ČR zájem. Byl proto jen poučen o zákazu pochůzkového prodeje v Krnově a propuštěn. Při odjezdu strážníkům sdělil, že jsou moc rychlí a do Krnova už proto nikdy nepřijede.

14.01.2016

MP - Krnov
Na hlasitou hudbu a hluk, které se linou od sousedů, si stěžovala strážníkům ve čtvrtek 14. ledna po půlnoci obyvatelka bytového domu v ulici Sv. Ducha. Hlídce otevřel třicetiletý nájemník, který uvedl, že slaví narozeniny, ale že již bude klid. Svůj slib však nesplnil. Za hodinu museli strážníci do domu opět, to když reprodukovanou hudbu vystřídal koncert na elektrickou kytaru. Na zvonění kytarista strážníkům už neotevřel, ale hluk ustal. Skrývání za dveřmi muži ale nebylo nic platné, i tak půjde k přestupkové komisi.

18.11.2015

Městská policie odhalila
V prostoru ulice Drůbeží trh si ve středu 18. listopadu 2015 chvíli před desátou hodinou dopolední hlídka městské policie všimla podezřelého muže na jízdním kole. Ten se neustále otáčel a sledoval směr chůze strážníků. Po chvíli bicykl opřel o zeď domu a začal se chovat jako, že mu nepatří. Když hlídka prošla, tak se pro něj vrátil a dojel s ním k zadnímu vchodu jednoho z domů na výše uvedené ulici. Zde ho nechal opřený a vešel do sklepních prostorů. Strážníci dotyčného sledovali až ke vstupu do sklepa, kde jeden z nich zůstal stát u kola a druhý vstoupil dovnitř. Došel až ke sklepní kóji, ve které se nacházely dvě osoby, čerstvě přestříkané jízdní kolo, náhradní díly a spousta nářadí. Strážník oba muže požádal, aby vyšli před dům z důvodů zjištění skutečného stavu věci. Při požadování vysvětlení podezřelí nedovedli odpovědět, zda jsou kola jejich a svou výpověď o původu kol několikrát změnili. V danou chvíli u sebe neměli žádný doklad totožnosti. Lustrací však bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku 25 a 35 let, kteří mají trvalý pobyt na území statutárního města Opavy. Na místo byla přivolána hlídka opavských policistů, která podle výrobního čísla vyhledala, že jednostopé nemotorové vozidlo modré barvy je v evidenci odcizených jízdních kol. Policie ČR si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

17.11.2015

Při oslavách se v Opavě ztratilo dítě
Strážníka městské policie požádala u zdravotní školy něco málo před 18. hodinou večerní o pomoc žena, které se v lampionovém průvodu ztratila 6letá dcerka. Její popis byl ihned předán všem hlídkám v centru a Policii České republiky. Jedna z policejních hlídek zjistila od přítomných lidí, že podobná dívenka byla spatřena na ulici Sady Svobody. Pět minut po šesté hodině byla nalezena na Horním náměstí, kde si jí krátce poté z rukou strážníků převzala její maminka.