> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vydejte se bezpečně do školy s IKEA

vloženo: 02.09.2011           komentářů: 0

V sobotu 3. 9. 2011 od 10 do 18 hodin připravil obchodní dům IKEA Ostrava skvělou akci pro všechny děti a rodiče. Přijďte přivítat nový školní rok, skvěle se pobavit a dozvědět se spoustu zajímavých věcí!
Uvidíte profesionální techniku záchranářů, policistů a hasičů, kteří dětem přiblíží svoji práci a seznámí je se základními bezpečnostními pravidly v krizových situacích. Chybět nebudou ani psovodi s ukázkou výcviku.
Pobavit se můžete u vystoupení klaunů, freestylové show na kolečkových bruslích nebo jízdy zručnosti. Připravená je i skákací trampolína a malování na obličej.
Celým dnem vás provede skupina All X.
Těšíme se na vás 3. 9. 2011 na parkovišti před OD IKEA Ostrava.
Pro více informací: bezpecnedoskoly@bmpr.cz

Novinky z IKEA:
Obchodní dům IKEA je stále plný inspirací. Přijďte se přesvědčit, jak využít i ty nejmenší prostory vašeho domova s pomocí chytrých řešení IKEA. A jistě si všimnete, že se nám podařilo snížit ceny řady našich nejoblíbenějších výrobků.
Aby se u nás zákazníci cítili co nejlépe, neskončili jsme jenom u malých cen. Rozhodli jsme se pro vás otevřít novou restauraci s výborným výběrem jídel za neskutečně nízké ceny v Ostravě i okolí. Přijďte ochutnat švédské masové kuličky, marinovaného lososa, krevetový salát nebo třeba grilovanou krkovičku a halušky se zelím.
Při dobrém obědě si můžete rovnou zalistovat v našem novém katalogu. Pokud vám ještě nedorazil do schránky, neváhejte si ho od 5. září vyzvednout v OD IKEA a podívat se na naše nové nápady a inspirace. Katalog IKEA je tento rok dostupný také jako mobilní aplikace pro iPhone a Android.
Buďte kreativní!
Toužili jste někdy po tom být tváří na obálce? Obchodní dům IKEA vám tento sen splní. Přijďte mezi 9. a 11. zářím do centra Avion Ostrava a nechte se vyfotit u kavárny Segafredo. Pokud nakoupíte v obchodním domě IKEA zboží za více než 100,-Kč, získáte od nás svůj vlastní originální katalog s vaší tváří na obálce.

autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

24.04.2017

Podezření z přečinu poškození cizí věci
Dne 24. dubna 2017 policisté z obvodního oddělení v Hlučíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci 29letému muži z Dolního Benešova, neboť tento je podezřelý z protiprávního jednání se způsobenou škodou ve výši přes 8 tisíc korun. Jak bylo provedenými prvotními úkony zjištěno, tak výše uvedený muž měl po třetí hodině odpolední téhož dne úmyslně hodit skleněnou láhev na osobní motorové vozidlo tovární značky BMW, které bylo zaparkováno na parkovišti před místním motorestem na ulici Hlučínské v Dolním Benešově a došlo tak k poškození zadní skleněné výplně automobilu. Vzhledem k tomu, že podezřelá osoba byla v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška prokázala hodnotu 2,6 promile alkoholu v dechu), přivolaní zakročující policisté rozhodli o dodání podezřelého muže na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění

22.04.2017

Úmyslné poškození autobusové zastávky
Neznámá osoba či skupinka osob úmyslně poškodila autobusovou zastávku, která se nachází před budovou místní základní školy v obci Neplachovice. Došlo k vykopnutí několika dřevěných desek z obou bočních stěn zastávky a k deformaci dvou plechových odpadkových košů, které jsou instalovány před tímto objektem. Dřevěné latě opláštění zastávky byly rozházeny po okolí a odpadkové koše zůstaly sice na místě, avšak poškozeny. Celková hmotná škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na finanční částku ve výši 4 tisíce korun.

21.04.2017

Vloupání do obydlí v obci Háj ve Slezsku
První případ se stal v dopoledních hodinách 21. dubna 2017 v obci Háj ve Slezsku, část Lhota, kdy po rozbití a vypáčení sklepního okna a po rozbití skleněné výplně dveří se škodou ve výši 6 tisíc korun neznámá osoba vnikla do jednoho z rodinných domů, odkud odcizila dámské sportovní hodinky značky Adidas, mobilní telefon značky LG, tablet značky Goclever, pánský pečetní prsten ze žlutého kovu, finanční hotovost 100 chorvatských kun, 500 korun českých a různé osobní doklady, vše v hodnotě 25 a půl tisíce korun. Poškozeným manželům tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 32 tisíc a tyto přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci nyní prověřují policisté z obvodního oddělení v Hlučíně

21.04.2017

Vloupání do obydlí na Opavsku
Policisté z opavského obvodního oddělení zahájili rovněž 21. dubna 2017 úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci, kterých se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že se v průběhu uvedeného dne vloupal do jednoho z rodinných domů na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách, ze kterého odcizil šperky ze žlutého kovu (dva prsteny se vsázenými brilianty a smaragdy, pamětní mince), šest kusů různých dámských hodinek, náramky a prsteny z bižutérie, finanční hotovost 4 tisíce korun a 50 euro, pánskou peněženku, pánské hodinky a pět lahví alkoholu různých značek. Odcizením výše uvedených věcí, rozbitím skleněné výplně okna a poškozením pletivového oplocení u domu vznikla poškozeným manželům celková hmotná škoda na majetku ve výši větší jak 133 tisíc korun.

13.04.2017

Kontrola podnapilého cyklisty
V nedávných dnech policisté dopravního inspektorátu územního odboru Policie České republiky v Opavě stavěli a kontrolovali na ulici Ostravské v Opavě, městské části Komárov cyklistu, který jel v pozdních večerních hodinách na svém jízdním kole bez osvětlení. Rovněž jeho jízda byla velmi nejistá, vrávoravá a přejížděl od krajnice ke středu vozovky a zpět, přičemž bezprostředně ohrožoval svůj život, zdraví a BESIP. Po zastavení 37letého muže z Opavska byla odborným měřením dechovými zkouškami zjištěna hodnota více jak 1,5 promile alkoholu v jeho dechu, kdy zakročujícím policistům uvedl, že před jízdou vypil 6 piv. Svým protiprávním jednáním cyklista porušil ustanovení zákona o silničním provozu a je důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.