> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Řešili zmateného seniora

vloženo: 14.08.2019           komentářů: 0

Opavští strážníci řešili zmateného seniora, díky spolupráci s kolegy z Krnova se jim podařilo zjistit jeho totožnost a dohledat rodinu


MP Opava obdržela v neděli 11.8.2019 oznámení, že se zde v Opavě nachází nějaký zmatený starý muž. Hlídka vyrazila na místo a skutečně nalezla seniora, který byl dezorientovaný a unavený. Bylo mu špatně rozumět jméno a jediné, co hlídka dokázala z jeho slov rozeznat bylo, že je z Krnova a narodil se roku 1936.

Hlídka muže převezla do Slezské nemocnice, zda se například nejedená o nějakého pacienta, protože muž měl u sebe v batohu jen několik pyžam a spodní prádlo. Ve Slezské nemocnici rozhodl lékař o ošetření muže, protože se jevilo, že je dehydrovaný. Nakonec mu aplikovali medikamentaci a hospitalizovali jej.

Velitel směny mezi tím požádal o spolupráci MP Krnov, zda někdo podobného jména a narození v Krnově nebydlí. Kolegové vytipovali jméno a ukázalo se, že správně.

Hlídka MP Krnov se v místě bydliště spojila s rodinným příslušníkem muže a sdělila mu, že jejich příbuzný leží ve Slezské nemocnici, kam si má pro další informace zavolat.

„Děkuji všem zúčastněným za perfektní spolupráci,“ uvedl ředitel opavské městské policie Jiří Klein.


autor: MP Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.