> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Trash Hero na Hlučínském jezeře

vloženo: 10.08.2019           komentářů: 0

Dne 17. 8. 2019 historicky poprvé spojí své síly dobrovolníci z Trash Hero Opava a Trash Hero Ostrava a vydají se vstříc odpadkovému dobrodružství na Hlučínské jezero.

Úklid proběhne od 8.45 na místě označeném srdíčkem , rozdělí se pytle a rukavice, poté se půjde po naplánované trase podél břehu s návratem na stejné místo. Tam budou ponechány zvážené a označené pytle s odpadky, jejichž odvoz zajistí Městský úřad Hlučín. Rukavice a pytle jsou připraveny k zapůjčení, není třeba brát vlastní. Po dobře odvedené práci je pro všechny zajištěna sladká odměna.Trash Hero je mezinárodní, dobrovolnický ekologický projekt, který vznikl v roce 2013 v Thajsku z popudu několika cestovatelů, např. Čecha Jana Bareše a Švýcara Romana Petera. Z lokálního projektu na ostrůvku Koh Lipe se vyvinulo celosvětové ekologické hnutí. V současné době působí na více než 100 místech světa, ve dvanácti různých státech v Asii, Evropě a Americe. Trash Hero má spíše podobu neformálního hnutí než běžné neziskové organizace, ačkoli je formálně registrováno ve Švýcarsku jako Trash Hero World. Jeho cílem je úklid veřejného prostoru, osvěta veřejnosti s ním spojená, a je propojený s jinými myšlenkovými proudy, např. zero waste. Právě vzdělávací rovina je v rámci projektu klíčová.[1] Členové hnutí původně uklízeli pláže v jihovýchodní Asii, odkud se však projekt začal šířit do celého světa. Do konce roku 2018 hnutí uspořádalo 5269 úklidů po celém světě, do kterých se zapojilo 177023 dobrovolníků (včetně 41808 dětí) a podařilo se vysbírat až 887 tun odpadů. V České republice působí Trash Hero od roku 2016. Momentálně (březen 2019) má Trash Hero v Česku 11 základen (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Liberec, Kladno, Karviná, Tachov, Bílina, České Budějovice a Jindřichův Hradec) a neustále se hlásí adepti na založení dalších základen po celé ČR.

Tip na dopravu na místo:

Autobusem z Ostravy Poruby č. 75, zastávka Štěrkovny
Autobusy z centra Ostravy č. 34, 56, 67, 281, 282, 283, 290, 292, zastávka Hlučín, autobusové nádraží
Vlakem ze směru od Opavy, resp. Kravař, zastávka Hlučín
Autobusem ze směru Opava, resp. Kravaře, č. 275, zastávka Hlučín, autobusové nádraž

autor: https://trashhero.org

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.