> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Záchytná stanice pro psy

vloženo: 07.08.2019           komentářů: 0

Stanice se nachází v areálu provozovny TS Hlučín s.r.o. na ulici Markvartovická 6 v Hlučíně. Do této záchytné stanice jsou umisťováni pouze psi odchyceni na katastrálním území města Hlučín a části Darkovičky a Bobrovníky, a to výhradně Městskou policií Hlučín.

Záchytná stanice byla postavena v r. 2017 a splňuje nejvyšší nároky a požadavky na takové zařízení.

Stanice disponuje 8 kotci. Z toho jsou 4 kotce pro malé plemena, 1 kotec pro střední plemena, 2 kotce pro velké plemena a 1 kotec je karanténní. Jeden kotec pro malé plemena a karanténní kotec jsou vybavena topením pro psy, kteří vyžadují teplejší prostředí (např. psy malých plemen). Součástí stanice je výběh, kde mají psi možnost se volně pohybovat. Do karanténního kotce se umísťují psi, kteří jsou dovezeni městskou policií Hlučín. Zde jsou umístěni podobu cca 1 týdne, kdy se správce útulku se psem seznamuje a zjišťuje povahu psa. Zároveň se přivolává veterinář, který psa prohlídne a provede vakcinaci. Je-li pes zdravý a nevykazuje známky nějaké nemoci, je přemístěn do běžného kotce. Psi jsou 2x denně krmeni, každodenně se psi venčí a kotce uklízí.

V roce 2018 bylo na záchytnou stanici přijato celkem 41 psů, z toho se 28 vrátilo ke svému původnímu majiteli, 14 bylo vydáno majiteli novému. V roce 2017se jednalo celkem o 32 psů, 18 z nich bylo vráceno původním majitelům, 9 psů bylo vydáno novému majiteli, 4 psi byli odvezeni do partnerského útulku, a to z důvodu výstavby nové záchytné stanice v Hlučíně.

Otevírací doba:

Po - St: 6:00 - 15:45

Út - Čt: 6:00 - 13:45

Pá: 6:00 - 12:15

Prohlídku či výdej si lze domluvit psa v pracovní době nebo po předchozí telefonické dohodě se správcem útulku na tel. 723 248 898 nebo s technikem TS na tel. 725 897 574.

Ceník výdeje psů:

Pro majitele, jehož pes je odchycen a umístěn do záchytné stanice se účtuje 250 korun za umístění psa do útulku a 100 korun za každý následující den v útulku. Pokud si do 14 dnů nevyzvedne psa jeho původní majitel, tak se pes dává k disposici jiným zájemcům. Nový majitel tak uhradí za psa poplatek 200 korun.

Sponzorské dary na provoz psího útulku lze poskytovat – viz provozní řád:


Pro potřeby a provoz stanice je možné věnovat provozovateli sponzorské dary, a to v podobě stravy, doplňků stravy, pomůcek pro péči a finanční dary.

Strava vč. doplňků stravy musí být předána v originálních, neporušených obalech, a musí být vhodná pro umístěné plemena psů. Strava nesmí být s prošlou expirační dobou.

Pomůcky pro péči (např. vodítka, obleky, kosmetika), musí být nové nebo čisté.

Finanční dary lze po předat v hotovosti nebo převodem na bankovní účet provozovatele stanice 866862120257/0100.

Provozovatel se zavazuje:

použít veškeré dary výhradně pro vylepšení podmínek umístěných psů,

na požádání vystavit potvrzení o přijetí daru (o potvrzení bude požádáno přímo při předání daru).

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.