> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rekonstrukce věže kostela

vloženo: 04.07.2019           komentářů: 0

Rekonstrukce věže kostela sv. Markéty zahájena

Dnes započnou stavební práce na věži kostela sv. Markéty v Hlučíně. Pohyb v těsném okolí kostela bude omezen, přední brána bude z bezpečnostních důvodů uzavřena. Pouze při probíhajícím pohřbu bude otevřena a stavební práce budou na daný čas omezeny. Doporučujeme občanům zvýšenou opatrnost na celé ploše hřbitova a zároveň žádáme o trpělivost a omlouváme se za zvýšenou hlučnost a prašnost.Kostel sv. Markéty je nemovitá kulturní památka, která je evidována v Ústředním seznamu kulturních památek ČR pod rejstříkovým číslem 30145 / 8-1373. Jedná se o jednolodní zděný objekt s kruchtou a věží, která je zapuštěna do vstupního průčelí a oblým závěrem. Jedná se o typickou architekturu pozdně barokních forem z roku 1820. Krov a střešní krytina lodi kostela je ve velmi dobrém stavu, protože v roce 2007 proběhla jejich celková oprava. Oproti tomu střecha věže je ve špatném stavu, břidlicová krytina je zvětralá, hřebíky držící krytinu jsou uhnité, bednění je značně poškozeno dřevokaznými houbami a dochází k zatékání do dřevěných konstrukcí krovu a odpadávání jednotlivých břidličných kamenů. Navrhované práce zabrání dalšímu poškozování dřevěných konstrukcí a ohrožování bezpečnosti lidí pohybujících se kolem kostela.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.