> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pes druhým dnem hlídal na pláži

vloženo: 02.07.2019           komentářů: 0

Pes druhým dnem hlídal na pláži u jezera v Opavě věci svého páníčka, policisté ho našli živého a zdravého

Dne 1.7.2019 oznámil muž z Opavy na linku 156, že na pláži u restaurace La Barca, je již od předchozího večera pes, který tam sedí u hromádky věcí včetně telefonu, které jsou zřejmě jeho pána. Je tam nějaké oblečení a nedopitá láhev.

Hlídka MP nikoho v jezeře plavat neviděla, psa převezla a předala zaměstnankyním Městského útulku s pokusem zjistit zda již pes nebyl někdy umístěn v útulku a jestli není například čipovaný, aby bylo možné dohledat majitele.

Operační MPO předal oznámení včetně zjištění skutečného stavu operačnímu OO PČR, který na místo vyslal hlídku a na místo se též dostavil HZS, dále psovod a technik Policie ČR, jelikož bylo podezření, že muž utonul.

Hlídce MPO se během pátrání podařilo po vyjmutí SIM karty z telefonního přístroje zjistit telefonní kontakt, na který bylo v minulosti voláno. Na tomto čísle bylo zjištěno, komu přístroj patří a následně se muže podařilo nalézt živého a zdravého. Důvody ponechání psa a věcí u vodní plochy zjišťuje Policie ČR

autor: MP Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře







  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.