> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poděkování za podporu

vloženo: 30.06.2019           komentářů: 0

Poděkování za podporu malé Klárky
Klárka
Klárka je čtyřletá holčička s výrazným vývojovým opožděním, poruchou růstu a příjmu potravy, která ke svému zlepšení potřebuje speciální intenzivní rehabilitace. Bohužel nadlimitní čas cvičení pojišťovny nehradí. Rodiče holčičky by chtěli moc poděkovat všem, kteří se rozhodli na rehabilitace přispět. Solidaritu vyjádřila obec Markvartovice, sousedé, firmy i různé nadace. K dnešnímu dni se již pro Klárku podařilo získat 178.443,- Kč.„Klárka od narození neprospívala, byla velmi malinká, ve 13 měsících zvládla jen ležet a mávat ručičkami. Dětské rehabilitaci jsme se naučili cvičit Vojtovou metodou a v roce Klárka nastoupila do stacionáře, kde cvičila denně. Ve dvou letech začala konečně dělat první nejisté krůčky. Měla problém nejen s chůzí, ale také s jídlem, odmítla jíst, byla velmi slabá. Navštěvovali jsme různé lékaře. Od tří let má aplikován růstový hormon. Ve srovnání s vrstevníky byla ve čtyřech letech velmi drobná, bázlivá, plačtivá, odmítala se zapojovat do jakékoliv činnosti, vývojově o téměř dva roky zpět. Na doporučení jsme se rozhodli zapojit dceru do rehabilitace TheraSuit. Už nyní, po třech měsících, pozorujeme zlepšení. Je pevnější, lépe chodí, více mluví a jí, je veselejší,“ uvedla Klárčina maminka.

Fyzioterapeutka Katka má z pokroků holčičky také velkou radost: „Klárka v úvodu terapie cvičila tři hodiny denně, teď jsme mírně snížili časovou náročnost a cvičení jsme podpořili speciálním oblečkem TheraTogs, který nosí celý den. Na Klárce pozoruji nárůst svalové hmoty a výrazné zlepšení držení těla, co se týká dalších změn je odvážnější, obratnější, déle udrží pozornost, více komunikuje, chce zkoušet nové věci a lépe přijímá stravu. Určitě pokračujeme!“

Potřebných dětí je mnoho i v Hlučíně. Pokud chcete a můžete, budeme rádi za podporu. Číslo účtu veřejné sbírky, která je určena k získávání a shromažďování dobrovolných peněžitých příspěvků na pomoc dětem se zdravotním postižením, žijícím na území města Hlučína, je 6413092/0800.


Radmila Lőwová, ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín

autor: Radmila Lőwová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.