> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Změny v příměstské dopravě

vloženo: 09.06.2019           komentářů: 0

Příměstskou autobusovou dopravu na Opavsku čeká od 9. června zásadní změna. Nově bude tuto službu zajišťovat společnost ČSAD Vsetín, která vyhrála Moravskoslezským krajem vyhlášenou soutěž na 10 let. Tato firma zvítězila i na Jablunkovsku, Třinecku, východním Novojičínsku a Vítkovsku.

V neděli 9. června se tedy změní jízdní řády všech příměstských autobusových linek. Většina linek bude jezdit po stejných trasách a se stejnými čísly, jako je tomu v současnosti. Linky však nebudou nově vyjíždět ze zastávky Bílovecká TQM, ale až od východního nádraží, kde současně dojde k mírným úpravám rozložení linek k jednotlivým označníkům.

Změnou dopravce se nijak nemění tarif, ten zůstává ve zcela nezměněné podobě, tj. všechny linky jsou plně integrovány do ODIS. Rovněž čipové karty ODISky vydané dopravcem TQM zůstávají v platnosti do konce své životnosti bez jakéhokoliv omezení. Případné reklamace těchto karet bude vyřizovat od 3. června 2019 Dopravní infocentrum ODIS, které bude dočasně umístěno v prostorách stávající informační kanceláře TQM na zastávce Bílovecká TQM, později bude přemístěno do blízkosti východního nádraží.

Přestože je přípravě „rozjezdu“ věnována maximální pozornost jak ze strany vysoutěženého dopravce, tak objednatele, tedy Moravskoslezského kraje a Koordinátora ODIS, s. r. o., který krajský integrovaný dopravní systém spravuje, nelze se nikdy zcela vyhnout určitým organizačním problémům v prvních dnech provozu. Za volant usednou nezřídka řidiči, kteří se s novými trasami musí sžít, a toto nelze jinak než samotným provozem. Dle zkušeností z jiných oblastí bývá doprava po jednom až dvou týdnech stabilizována a poté jsou již jízdní řády dodržovány bez výraznějších problémů.

V případě dotazů se mohou cestující obrátit od 3. června na Dopravní infocentrum ODIS v Opavě, tel. 555 440 343, e-mail: info-opava@kodis.cz.

Objednatelem služby je Moravskoslezský kraj, jemuž přispívají na úhradu potřebných nákladů téměř všechna města a obce dohodnutou částkou. Cílem veřejných soutěží je dosáhnout výhodnějších podmínek pro objednatele a současně zvýšení kvality služeb. Toto se projevuje zejména nasazením nových autobusů, které jsou nízkopodlažní, vybaveny klimatizací, wi-fi a moderním informačním systémem. Ve většině případů se jedná o autobusy poháněné motory na CNG.


autor: KODIS

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.