> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Srdeční záležitost ZUŠ Open 2019

vloženo: 01.06.2019           komentářů: 0

Srdeční záležitost - festival plný kultury v Hlučíně

Hlučínské náměstí zaplní kulturou festival Srdeční záležitost. Na pátek 31. května a sobotu 1. června připravili organizátoři bohatý program naplněný koncerty, výstavou, či workshopy.


Pro děti od mateřské školky až po studenty středních škol připravili organizátoři šest workshopů. Témata jsou zaměřená podle věkových skupin. V pátek se tak děti naučí, jak se dělá balet, jak se luští hudební šifry, a mnoho dalšího. Zároveň také melodie 20. a 21. století zaplní Domov pod Vinnou horou a Fontánu, kde se budou konat koncerty žáků ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského.

„Nezapomínáme ani na Den dětí, který připadne na sobotu. V rámci doprovodného programu bude na náměstí skákací hrad. Připraveny jsou také soutěže a hry pro děti, či airbrush tetování,“ říká za organizátory Adéla Ostárková.

V sobotu od 14:30 vystoupí akordeonový orchestr Andante, který přetlumočí do umělecké znakové řeči skupina Hands Dance. Součástí odpoledního programu bude také vystoupení Davida Stypky s kapelou Bandjeez a smyčcového orchestru žáků a absolventů hlučínské Základní umělecké školy, či večerní koncert studentské kapely Metamorfóza z hlučínského gymnázia.

Součástí letošního ročníku bude také výstava prací výtvarného oboru na autobusovém nádraží v Hlučíně. Ta potrvá od 27. května až do 2. června.

V letošním roce najdou nejen návštěvníci festivalu akci také v mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Díky ní a vlastnímu sportu mohou ze zapojených projektů vybrat právě Srdeční záležitost a přispět tak na chod akce.

Pro návštěvníky bude na náměstí zařízeno také občerstvení. Stánek s kávou, vínem či sladkostmi zajistí hlučínská kavárna Logr café. Na místě bude ale také stánek s čepovaným pivem a malinovkou.

ZUŠ Open probíhá už třetím rokem po celé České republice. Cílem akce, která letos připadá na 31. května a 1. června, je jak zviditelnění činnosti základních uměleckých škol, tak i vzájemné propojení jednotlivých ZUŠek a spolupráce mezi nimi. Kromě oživení kulturního života v regionech má akce také poukázat na důležitou roli škol v občanské společnosti.

autor: Lýdie Hájovská

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.