> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mince v MHD skončí

vloženo: 20.04.2019           komentářů: 0

Mince v MHD skončí, platit se bude aplikací či kreditkou.Kritizovaný odbavovací systém v opavské městské hromadné dopravě, kdy cestující musí za jízdu zaplatit přesnou částku mincemi, brzy skončí. Cestující budou moci za jízdu zaplatit kromě stávající ODIS karty i prostřednictvím mobilní aplikace, bankovní karty nebo papírové jízdenky. Změny nastanou v průběhu roku. Mobilní aplikací se však bude moci platit od letošního května, platební kartou ve vybraných vozech pak od července 2019. Do roka by mince z MHD měly definitivně zmizet. „Jsem přesvědčený o tom, že tato zpráva potěší všechny cestující. Komfort cestování opavskou MHD se výrazně zvýší. Platba bude velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý, kdo má chytrý telefon nebo platební kartu, což je v dnešní době naprostá většina lidí. Věřím, že díky tomu, že konečně odpadne nutnost lovit mince po kapsách, se i zvýší počet cestujících, pro které se vyplatí jet trolejbusem či autobusem,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. „Pro cestující to bude obrovský přínos. Placení bude velmi snadné a komfort cestování se výrazně zvýší,“ doplnil ředitel Městského dopravního podniku v Opavě Pavel Gebauer.

Od 1. května Městský dopravní podnik umožní platbu prostřednictvím aplikace, kterou si mohou zdarma stáhnout majitelé mobilních telefonů se systémem android nebo iphonů. Od prázdnin se začnou ve vozech MHD objevovat terminály na platební karty. „Zatím to bude jen v trolejbusech, do kterých umístíme platební terminály, které nám zdarma poskytla ČSOB. S nástupem nového odbavovacího systému v roce 2020 pak platbu mincemi zrušíme úplně,“ vysvětlil Gebauer. Cestující, kteří nebudou mít ani chytrý mobil, ani platební kartu či kartu ODIS, si pak budou moci koupit papírové jízdenky. Ty se budou prodávat na nejrušnějších zastávkách v automatech a u smluvních prodejců.

autor: Roman Konečný, tiskové oddělení

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.