> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Obrat režíroval Honza Švandrlík

vloženo: 04.04.2019           komentářů: 0

První ze dvou těžkých venkovních zápasů máme za sebou. Na horké palubovce ústecké Slunety jsme dokázali zvítězit 84:78.

Zprvu to na žádnou velkou idylku nevypadalo. Domácí začali pěkně od podlahy a brzy si vypracovali náskok. „Byla to ústecká rychlost. Byli jsme pod tlakem a z toho pramenilo třináctibodové vedení domácích,“ poznamenal trenér Petr Czudek. Ve druhém hracím období se začala Opava zvedat. „Bylo to z naší strany o větší energii. Chodili jsme více do osobního kontaktu a náskok domácích jsme stahovali,“ pokračoval opavský stratég.

Po přestávce přišel velký obrat Slezanů, kterému velel Honza Švandrlík. „Odehrál velmi dobrý zápas. Přidali se k němu Venca Bujnoch a Filip Zbránek, který odstavil Pavla Houšku. Třetí čtvrtina byla podle mého gusta,“ pochvaloval si Petr Czudek. „Čtvrtá čtvrtina se hrála v play-off módu. Byl to boj o každý milimetr palubovky. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Chceme se vyhnout předkolu, to je náš cíl,“ zakončil.

Ústí nad Labem – BK Opava 78:84 (29:19, 48:43, 64:70)

Body: Houška 15, Martin 14, Fait 11, Svejcar 10, Pecka 8, Wisseh 7, Šteffel 6, Šmíd 5, Šotnar 2 - Bujnoch 17, Kouřil 13, Švandrlík, Zbránek po 10, Šiřina 9, Jurečka 8, Gniadek 6, Dragoun, Klečka po 5, Štěpánek 1. Rozhodčí: Hruša, Jeřáb, Záruba. TH: 19/10:16/10. Trojky: 8:12. Doskoky: 41:39. Fauly: 21:20. Diváci: 764.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.