> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavský válec nedal Svitavám šanci

vloženo: 13.03.2019           komentářů: 0

Svitavy neměly v Opavě sebemenší šanci. Domácí válec nikoho nešetřil. Slezané po kvalitním výkonu vyhráli 110:68. Do hry naskočili i marodi Kuba Šiřina s Luďkem Jurečkou.

Už od prvních vteřin bylo jasné, že Opava je dobře naladěna. Rychle vedla a začali si budovat náskok. Navíc jí to začalo padat i z dálky. „Dali jsme od začátku do hry hodně energie. Chytli jsme se a začalo se nám dařit,“ pochvaloval si kapitán týmu Jakub Šiřina. První čtvrtinu vyhrála Opava 31:17. „Jsem rád, že naše výkony mají stoupající tendenci. Znovu se nám dařilo v obraně,“ pokračoval domácí rozehrávač.

Výborný výkon Opavy pokračoval i po přestávce a skóre narůstalo. K vidění byly pěkné akce a také pokoření stobodové hranice. O to se zasloužil trojkou Gniadek. „Věřím, že tuto pohodu si přenese i do dalších utkání. Nyní hrajeme v Prostějově s Olomouckem. Pokud si pokryjeme jejich tři klíčové hráče a přidáme dnešní výkon, budeme úspěšní,“ podotkl Jakub Šiřina. A jak je na tom jeho poraněná pata? „V pohodě, jen musím doladit fyzičku,“ dodal.
Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Svitavy 110:68 (31:17, 54:36, 83:51)

Body: Kouřil 21, Dragoun 18, Gniadek 15, Klečka 13, Bujnoch 11, Kvapil, Šiřina, Švandrlík po 8, Jurečka, Slavík po 3, Zbránek 2 - Svoboda 20, Aiken 12, Kovář, M. Welsch po 8, Kotásek 5, Teplý 4, Jelínek, Slezák 3, Novák, Puršl po 2, Marko 1. Rozhodčí: Blahout, Kurz, Komprs. TH: 20/19:19/12. Trojky: 15:8. Doskoky: 40:31. Fauly: 22:20. Diváci: 605.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.