> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opavský válec nedal Svitavám šanci

vloženo: 13.03.2019           komentářů: 0

Svitavy neměly v Opavě sebemenší šanci. Domácí válec nikoho nešetřil. Slezané po kvalitním výkonu vyhráli 110:68. Do hry naskočili i marodi Kuba Šiřina s Luďkem Jurečkou.

Už od prvních vteřin bylo jasné, že Opava je dobře naladěna. Rychle vedla a začali si budovat náskok. Navíc jí to začalo padat i z dálky. „Dali jsme od začátku do hry hodně energie. Chytli jsme se a začalo se nám dařit,“ pochvaloval si kapitán týmu Jakub Šiřina. První čtvrtinu vyhrála Opava 31:17. „Jsem rád, že naše výkony mají stoupající tendenci. Znovu se nám dařilo v obraně,“ pokračoval domácí rozehrávač.

Výborný výkon Opavy pokračoval i po přestávce a skóre narůstalo. K vidění byly pěkné akce a také pokoření stobodové hranice. O to se zasloužil trojkou Gniadek. „Věřím, že tuto pohodu si přenese i do dalších utkání. Nyní hrajeme v Prostějově s Olomouckem. Pokud si pokryjeme jejich tři klíčové hráče a přidáme dnešní výkon, budeme úspěšní,“ podotkl Jakub Šiřina. A jak je na tom jeho poraněná pata? „V pohodě, jen musím doladit fyzičku,“ dodal.
Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Svitavy 110:68 (31:17, 54:36, 83:51)

Body: Kouřil 21, Dragoun 18, Gniadek 15, Klečka 13, Bujnoch 11, Kvapil, Šiřina, Švandrlík po 8, Jurečka, Slavík po 3, Zbránek 2 - Svoboda 20, Aiken 12, Kovář, M. Welsch po 8, Kotásek 5, Teplý 4, Jelínek, Slezák 3, Novák, Puršl po 2, Marko 1. Rozhodčí: Blahout, Kurz, Komprs. TH: 20/19:19/12. Trojky: 15:8. Doskoky: 40:31. Fauly: 22:20. Diváci: 605.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun