> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vodárenská věž i s pozemkem

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

Vodárenská věž i s pozemkem už je města
Historická vodárenská věž u železničního nádraží,

Město Hlučín se v únoru stalo definitivně vlastníkem pozemků pod a vodárenskou věží a v jejímk nejbližším okolí. Samotnou věž, která stojí hned u železničního nádraží v Hlučíně, město odkoupilo od Českých drah už loni v prosinci.

„Už jsme podalůi žádost o zápis našeho valstnictví v katastru nemovistostí,“ informoval vedoucí odboru městského majetku hlučínské radnice Miroslav Zmrzlík.
Vodárenská věž je jednou z městských dominant, navíc se jedná o chráněnou technickou památku.
„Jde o mimořádný doklad raně secesní, avšak tzv. racionální, inženýrské architektury, s mnoha zajímavými detaily. Pochází z roku 1886 a je vysoká 16 metrů,“ informoval městský architekt Jan Richter.
Věž ihned zaujme návštěvníky, kteří do Hlučína přijedou vlakem. Stavba ale zatím stále chátrá a její okolí je neupravené, zanedbané.
„V prvé řadě bude zapotřebí udělat nejnutnější opravy hlavně střechy, aby do objektu nezatékalo. Zároveň se musí zbudovat odvod dešťových vod a zabezpečit stavbu proti vniknutí. Předpokládám, že převládne zájem upravit věž do co nejvěrnějšího původního stavu a u příležitosti nějakých významných dní ji zpřístupnit veřejnosti. Protože se v ní ale nachází původní ocelová nádrž na vodu, která zabírá velkou plochu horní části stavby, nelze uvažovat o případné vyhlídce. Nutné bude také zkulturnění okolí věže,“ shrnul nejbližší plány architekt Jan Richter.

autor: Ivana Gračková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.