> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jdeme do finále

vloženo: 10.02.2019           komentářů: 0

Opava má medaili jistou. V Českém poháru bude brát minimálně stříbro. V sobotním semifinále porazila družina Petra Czudka Děčín 82:78.

Opavský celek nechtěl ponechat nic náhodě, i proto v pátek v novojičínské hale trénoval. Jenomže v úvodním duelu s Děčínem mu to moc nepomohlo. „Děčín dal do úvodu hodně energie. My jsme naopak úplně vyklidili pozice, a to se promítlo do průběžného výsledku,“ štvalo opavského trenéra Petra Czudka.

V jednu chvíli prohrávali Slezané o sedmnáct bodů a byli zralí na ručník. Naštěstí Opaváci jsou týmem, který se hned tak nevzdává. „Vyšel nám závěr poločasu, ve kterém jsme udělali desetibodovou šňůru. Jít do šaten s minus pěti body, bylo dobrým dárkem,“ usmál se trenér.

Ve druhém poločase se hrálo ve vyrovnaném duchu. „Vyrovnali jsme se Válečníkům v tvrdosti. Zvedl se Kuba Šiřina. Vyšel nám tah s Mírou Kvapilem, který hrál se sebezapřením. Byl naším pravým žolíkem,“ byl spokojený Petr Czudek. Opavu nyní čeká finále s Nymburkem, to je na programu v neděli se začátkem v 17 hodin. „Nymburk tyhle zápasy umí. Chceme mu být ale důstojným soupeřem,“ zakončil trenér BK Opava.

Děčín – BK Opava 78:82 (20:11, 42:37, 63:62)

Body: Ježek, Carlson 12, Kroutil 11, Autrey, Feštr po 10, Šiška 8, Pomikálek 6, Grunt, Landa po 2 - Bujnoch 17, Šiřina 16, Kouřil, Kvapil po 13, Švandrlík 9, Dragoun, Zbránek po 7. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. TH: 8/6:12/9. Trojky: 12:9. Doskoky: 31:39. Fauly: 17:21. Diváci: 750.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.