> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Rozhodla bojovnost a fanoušci"

vloženo: 06.01.2019           komentářů: 0

Rosťa Dragoun: "Rozhodla bojovnost a fanoušci"


Vítěznou bitvu s Olomouckem tentokrát okomentoval Rostislav Dragoun.

"Dragi" přispěl k výhře Opavy 7 body a 9 doskoky, když pět z nich bylo útočných. K tomu přidal i dva zisky a jednu asistenci. Navíc v závěru za stavu +3 trojkou a dvojkou v řadě poslal Olomoucko asi definitivně do kolen. Zápas se mu tedy určitě nehodnotil špatně.

Rosťo, gratulace týmu i tobě k výhře. Jak bys dnešní večer zhodnotil?
Vyhráli jsme, takže se bude hodnotit dobře. Podali jsme bojovný výkon a důležité bylo, protože teď nemáme nejlepší sérii, dát do toho srdíčko a bojovat na doraz. Domácí publikum nás hnalo dopředu, zápas se nám povedl a úspěšně jsme zahájili nový rok.

Ty jsi byl v koncovce "hrdinou okamžiku", když jsi 5 body v řadě zajistil asi rozhodující náskok.
Já jsem nijak nepociťoval, že by to byla rozhodující chvíle. Byl jsem prostě volný, ty střely na mě vyšly a jsem rád, že jsem je promněnil. Poslední dobou se docela trápím, takže mi to dost pomohlo.

A jak moc to dneska bolelo, připadalo mi to dost tvrdé?
Tvrdé to bylo, ale myslím, že na tvrdou hru jsme si už zvykli. Na druhou stranu nám připadalo, že jsme tvrdší než oni. Takže od nás dobrý bojovný výkon a tvrdostí jsme se jim určitě vyrovnali.

Myslíš, že ten dnešní úspěch bude odrazovým můstkem do dalších bojů?
Tak to určitě. Posune nás to, zvýší se nám sebevědomí a doufám, že v takových bojovných výkonech budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Teď je před vámi dlouhá cesta do Benátek. Poletíte nebo pojedete, jak se původně uvažovalo, autobusem?
Poletíme, ono by to jinak kvůli současným sněhovým podmínkám bylo dost obtížné. Navíc nám posunuli zápas s Brnem o jeden den, takže se můžeme v klidu vyspat doma a druhý den pojedeme do Brna.

Takže to nebude tak, že se po cestě z Benátek stavíte v Brně na zápas.
Naštěstí ne. Posunulo se to o den, takže budeme mít výhodu "domácí postele" (smích).

Myslíš, že zápas v Brně bude ovlivněn dlouhou cestou a relativně krátkým odpočinkem?
Tak to asi bude, ale myslím si, že to bude hlavně o hlavách. Stěžejní bude se stoprocentně zkoncentrovat na zápas, to bude asi rozhodující faktor.

Pak vás hned po jediném dni odpočinku čeká silný Děčín.
Děčín je určitě těžký a bojovný soupeř. Pokud ale budeme bojovat tak jako dneska, tak máme šanci se mu vyrovnat a naše skvělé publikum nám pomůže k vítězství.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i v dalších zápasech!


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun