> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk

vloženo: 06.12.2018           komentářů: 0

V předehrávce 13. kola KNBL přivítáme v Opavě mistrovský Nymburk.

Začátky basketbalu v tomto středočeském městě se datují do roku 1929, zprvu to bylo na sokolské, později i na "nesokolské" bázi. Do šedesátých let se v Nymburku hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Startem do "vyšších sfér" byl rok 1996, kdy Nymburk postoupil do třetí ligy.

O dva roky později pak založili bratři Janstové společnost BK GA Nymburk a tým rychle postupoval až do nejvyšší soutěže. Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 15 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 11 výher v Českém poháru.

Pohyby v kádru nebyly po skončení sezóny zpočátku příliš velké. Odešli Ray, Barac, Beriša a Kolář, přišli naopak křídlo Kendall Smith, který může alternovat i na rozehře, a A.J. English. Ten ale do mistrovských zápasů vůbec nezasáhl a počátkem listopadu odešel i Kendall Smith.

V pouhých šesti zápasech KNBL pak za Nymburk startoval Slovinec Jaka Brodnik, který poté zakotvil na Islandu. Po něm se v kádru našeho mistra v polovině listopadu objevil pivot Michael Myers. Nejnovější akvizicí týmu trenéra Orena Amiela je pak americký rozehrávač Glenn Miller Cosey, který by měl nahradit již zmíněného Kendalla Smithe. Zajímavostí je, že Cosey naposledy působil v korejském celku Soul Samsung Thunders.

Nymburk si vede v Kooperativa NBL zatím naprosto suverénně, když má bilanci 10 - 0 (jeho zápas 1. kola s Pardubicemi byl přeložen na leden 2019). Nejlepším střelcem je Jaromír Bohačík, pod košem vládne další reprezentant Martin Kříž, který je zatím i nejužitečnějším hráčem Nymburku, výborně si vede i Martin Peterka.

Nymburk je spolu s Opavou také zástupcem českého basketbalu v Lize mistrů, ale nedaří se mu tak, jako minulých letech. Ve své skupině C je zatím po první polovině základní části na sedmém místě se dvěma výhrami a pěti porážkami.

Stejně jako v každém zápase Kooperativa NBL je Nymburk favoritem i v utkání s Opavou. Ve druhém kole jsme podlehli v Nymburku 78:108, naše poslední výhra ve vzájemných zápasech má datum 6.5.2017. I Nymburk si sice může vybrat slabší chvilku, ale bohužel budeme opět oslabeni.

S kotníkem stále laboruje Rosťa Dragoun, zlomený palec na noze nepustí ještě na palubovku Filipa Zbránka a Kuba Šiřina si z reprezentace přivezl virózu. Pozitivem alespoň je, že už by do boje měl zasáhnout Vašek Bujnoch.


"Po reprezentační přestávce jsme se dali částečně dohromady, ale ne tak jak jsem si představoval. Do hry by měl již zasáhnout Václav Bujnoch. Nymburk je soupeř z nejsilnějších, ale my, byť v okleštěné sestavě, nemáme v domácím prostředí co ztratit a jdeme do utkání s otevřeným hledím," řekl k zápasu Petr Czudek.

Podobně to vidí i Radim Klečka:"Čeká nás silný soupeř. My jsme značně oslabeni o zraněné a nemocné hráče, ale o to víc budeme bojovat a snažit se držet krok co nejdéle." Drobnou kuriozitou zápasu bude to, že Opava nastoupí v modrých dresech, ve kterých hraje venkovní zápasy.

Předehrávka 13. kola KNBL BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje dnes ve čtvrtek 6.12.2018 se začátkem v tradičních 18:00 hod.


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.