> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava prodloužila vítěznou sérii

vloženo: 02.12.2018           komentářů: 0

SHC Opava – TJ Olymp Jindřichův Hradec 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Divoký zápas čekal diváky, kteří se došli podívat na poslední mistrovské utkání domácí Opavy. Vzdálený soupeř z Jindřichova Hradce, který však na začátku sezony na svém hřišti vzal Opavě všechny tři body, nutně potřeboval bodovat, takže se očekávala tuhá bitva. Tu začali domácí hráči perfektně když již v 1. minutě se uvolnil Palcer a šikovně vyzrál na Janáka. O necelé dvě minuty později se prosadil znovu Palcer, který krásnou kličkou obehrál obránce a potom přesně zakončil. Poté ještě úřadovala první lajna Opavy, které se podařilo vsítit šťastnou třetí branku. Hosté byli naprosto zaskočeni a Slezané měli jasně navrh. Potom se však nechal vyloučit Hlaváček a Jihočechům se podařilo snížit při zvláštním odrazu míčku.

Do druhé třetiny přišli Slezané zmraženi, což se projevilo hned na výsledkové tabuli. Šťastnou střelu klimeše doklepl za záda Grufíka Mátl a bylo zaděláno na drama. Opava však tuto herní krizi nějak přečkala a dokázala si vytvářet nespočet šancí. Díky těm začali hosté faulovat a domácí si mohli zahrát přesilové hry. Na tu se postavila třetí lajna, která si nejprve míček uklidnila na holi. Poté Sukeník předložil míček Prokšovi, a ten vymetl vše co mu stálo v cestě. Opava šla do vedení 4:2 a zase se jí lépe dýchalo.

Nástup v poslední části působil opět nějakým způsobem ospale a Hosté toho znovu začali využívat. Prvně měli několik možností skórovat, ale povedlo se jim to až ve 35. minutě, kdy se prosadili v před brankovém prostoru. Opava byla jasně lepší a hrálo se téměř pořád na polovině hostujícího celku, ale ten zkušeně bránil a spoléhal na loby. Vše však domácí obrana zvládla. I krizovou hru v oslabení v 40. minutě, kdy domácí nedali hostům ani čichnout k míčku. Ve 43. minutě však všem domácím fanouškům spadl úsměv ze tváře. Mátl se nádherně vyháčkoval ve středním pásmu, předložil míček na osu hřiště Klimešovi, který vymetl Grufíkovu šibenici. Opava byla na ručník. Jasně vyhraný zápas, ale nyní bylo skore 4:4. Domácí však nechtěli remizovat a vsadili vše do útoku. Prvně se nedokázali prosadit Palcer s Holušou. Poté ani Málikova rána si nenašla cestu do branky. Nakonec musel vše rozhodnout ten nejmladší. Král dostal přihrávku do běhu a střelou od modré čáry se dokázal prosadit 50 vteřin před koncem. Hosté poté zkusili hru bez brankáře, ale tu kulišácky vyřešil Málik, když přeloboval obránce a míček tak tak dorazil do sítě.

‚‚V posledním utkání jsme chtěli potvrdit vzrůstající formu, což se nám povedlo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, kde se nám téměř vše povedlo. Soupeř však hraje chytře a využil našich chyb. Nevím možná za to může nějaké podcenění, za stavu 3:0 jsme si s nimi dělali vlastně co jsme chtěli. Naštěstí se k nám konečně otočilo do štěstíčko a my slavíme výhru. Doufáme, že se divákům dnešní zápas líbil, protože měl naprosto vše, co by měl dobrý zápas mít. Děkujeme za podporu a hlavně trpělivost a těšíme se na Vás v roce 2019 ‘‘

Branky: Palcer (Šindlář, Zavřel), Palcer, Svoboda (Christ, Přibyla), Prokeš (Sukeník, Satek,) Král (Přibyla), Málik (Šindlář)

autor: SHC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.