> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava prodloužila vítěznou sérii

vloženo: 02.12.2018           komentářů: 0

SHC Opava – TJ Olymp Jindřichův Hradec 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Divoký zápas čekal diváky, kteří se došli podívat na poslední mistrovské utkání domácí Opavy. Vzdálený soupeř z Jindřichova Hradce, který však na začátku sezony na svém hřišti vzal Opavě všechny tři body, nutně potřeboval bodovat, takže se očekávala tuhá bitva. Tu začali domácí hráči perfektně když již v 1. minutě se uvolnil Palcer a šikovně vyzrál na Janáka. O necelé dvě minuty později se prosadil znovu Palcer, který krásnou kličkou obehrál obránce a potom přesně zakončil. Poté ještě úřadovala první lajna Opavy, které se podařilo vsítit šťastnou třetí branku. Hosté byli naprosto zaskočeni a Slezané měli jasně navrh. Potom se však nechal vyloučit Hlaváček a Jihočechům se podařilo snížit při zvláštním odrazu míčku.

Do druhé třetiny přišli Slezané zmraženi, což se projevilo hned na výsledkové tabuli. Šťastnou střelu klimeše doklepl za záda Grufíka Mátl a bylo zaděláno na drama. Opava však tuto herní krizi nějak přečkala a dokázala si vytvářet nespočet šancí. Díky těm začali hosté faulovat a domácí si mohli zahrát přesilové hry. Na tu se postavila třetí lajna, která si nejprve míček uklidnila na holi. Poté Sukeník předložil míček Prokšovi, a ten vymetl vše co mu stálo v cestě. Opava šla do vedení 4:2 a zase se jí lépe dýchalo.

Nástup v poslední části působil opět nějakým způsobem ospale a Hosté toho znovu začali využívat. Prvně měli několik možností skórovat, ale povedlo se jim to až ve 35. minutě, kdy se prosadili v před brankovém prostoru. Opava byla jasně lepší a hrálo se téměř pořád na polovině hostujícího celku, ale ten zkušeně bránil a spoléhal na loby. Vše však domácí obrana zvládla. I krizovou hru v oslabení v 40. minutě, kdy domácí nedali hostům ani čichnout k míčku. Ve 43. minutě však všem domácím fanouškům spadl úsměv ze tváře. Mátl se nádherně vyháčkoval ve středním pásmu, předložil míček na osu hřiště Klimešovi, který vymetl Grufíkovu šibenici. Opava byla na ručník. Jasně vyhraný zápas, ale nyní bylo skore 4:4. Domácí však nechtěli remizovat a vsadili vše do útoku. Prvně se nedokázali prosadit Palcer s Holušou. Poté ani Málikova rána si nenašla cestu do branky. Nakonec musel vše rozhodnout ten nejmladší. Král dostal přihrávku do běhu a střelou od modré čáry se dokázal prosadit 50 vteřin před koncem. Hosté poté zkusili hru bez brankáře, ale tu kulišácky vyřešil Málik, když přeloboval obránce a míček tak tak dorazil do sítě.

‚‚V posledním utkání jsme chtěli potvrdit vzrůstající formu, což se nám povedlo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, kde se nám téměř vše povedlo. Soupeř však hraje chytře a využil našich chyb. Nevím možná za to může nějaké podcenění, za stavu 3:0 jsme si s nimi dělali vlastně co jsme chtěli. Naštěstí se k nám konečně otočilo do štěstíčko a my slavíme výhru. Doufáme, že se divákům dnešní zápas líbil, protože měl naprosto vše, co by měl dobrý zápas mít. Děkujeme za podporu a hlavně trpělivost a těšíme se na Vás v roce 2019 ‘‘

Branky: Palcer (Šindlář, Zavřel), Palcer, Svoboda (Christ, Přibyla), Prokeš (Sukeník, Satek,) Král (Přibyla), Málik (Šindlář)

autor: SHC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

30.12.2018

Vloupání do prodejny v obci Litultovice
Doposud neznámý pachatel spáchal v době kolem půl čtvrté ráno 30. prosince 2018 v obci Litultovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití skleněné výplně vstupních dveří se škodou nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejší prodejny smíšeného zboží, odkud odcizil tři láhve alkoholu v hodnotě přes tisíc korun

27.12.2018

Ostravský recidivista
Ostravský recidivista byl zadržen při krádeži zboží v obci Háj ve Slezsku Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 32letému muži z Ostravy, neboť tento v polední době 27. prosince 2018 v prodejně potravin na ulici Antonína Vaška v obci Háj ve Slezsku odcizil zboží v hodnotě 345 korun. Celkem 5 kusů čokolád si uschoval pod svůj svrchní oděv a při průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny. Následně byl předán přivolané hlučínské policejní hlídce k dalším procesním úkonům. Při nich bylo prokázáno, že obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru se shora jmenovaný muž dopustil v téže prodejně již 20. prosince letošního roku, kdy odcizil 6 kusů čokolád v hodnotě 414 korun.

27.12.2018

Chvíli před půl třetí odpoledne
Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu v Opavě.Chvíli před půl třetí odpoledne 27. prosince 2018 řídil 62letý místní muž své osobní motorové vozidlo tovární značky Jepp po ulici Pivovarské v Opavě, přičemž najížděl do objektu parkoviště zdejšího Obchodního centra. Přední části vozu však narazil do skleněné výplně fasády domu, poté ihned vycouval, vjel tedy do podzemního parkoviště a zde nejprve narazil do zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Ford. Poté nadále pokračoval v jízdě a při parkování ještě narazil do zde odstaveného osobního automobilu tovární značky VW Passat.

25.12.2018

Úmyslné poškození
Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů na ulici Krnovské v Opavě Od desáté hodiny večerní 25. prosince 2018 do jedenácté hodiny dopolední následujícího dne se doposud neznámá osoba dopustila v jednom z veřejně přístupných areálů na ulici Krnovské v Opavě přečinu poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodila zde zaparkovaná motorová vozidla. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak dřevěnou židlí došlo k rozbití obou zadních světel a zadního okna u osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia, čímž vznikla poškozené soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun

23.12.2018

Opavští policisté prověřují
Opavští policisté prověřují krádež peněženky v jedné z kateřinských restaurací Doposud neznámý pachatel spáchal v podvečerních hodinách 23. prosince 2018 v prostorách restaurace na ulici Pekařské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil nepozornosti poškozeného místního 46letého muže a z jeho volně odložené bundy mu odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy. V ní se nacházely finanční prostředky, platební karty, osobní doklady a doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě téměř 12 tisíc korun