> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas s Tenerife jsme probírali

vloženo: 15.11.2018           komentářů: 0

Martin Gniadek: "Na únavu se nemůžeme vymlouvat".Zápas s Tenerife jsme probírali s opavským pivotem Martinem Gniadkem. Ten ve středu zaznamenal 13 bodů a byl za Luďkem Jurečkou druhým nejlepším střelcem našeho týmu. Přidal i 5 doskoků a 3 asistence.

Martine, dnes opět náročný zápas, ale výsledek zase tak špatný, i vzhledem k oslabení, není.
Je to jako každý zápas v Lize mistrů. Když jsme v roli outsidera, tak nám to jde. Naopak v domácí soutěži, kdy jsme v roli favorita my, se nám to nedaří potvrdit. Takže možno říci sympatický výkon v Lize mistrů, ale nedaří se nám na to navázat v české lize.

Už tradičně jste měli dobrý první poločas, ale hlavně třetí čtvrtka byla horší. Mohlo to být i únavou?
To ne, nemůžeme se vymlouvat v každém zápase na únavu v druhém poločase. Sám to nechápu, jsme naštvaný na sebe i celý tým, protože hrajeme dobré utkání první poločas, kdy i pro diváky je lepší, že není rozhodnuto. A pak se to najednou natáhne na dvacet bodů a už je to takové mdlé a je to slyšet i v hale. Nevím, co na to říci. Nesoustředěnost, neproměňování jednoduchých košů, po nichž by to mohlo vypadat jinak. Prostě to tak je.

Soupeři jsou na jiném levelu, že?
O tom se můžeme bavit každý zápas, s tím jsme do Ligy mistrů šli. Soupeři mají mnohonásobně vyšší rozpočty, papírově lepší hráče. My můžeme jenom překvapit a je škoda, že v prvním poločase se nám to povede a ve druhém hrajeme zakřiknutě a nedokážeme to dotáhnout.

Ale diváci povzbuzovali až do konce a vysloužili jste si závěrečný aplaus.
Za to jim patří velký dík. Pro to jsme do té soutěže šli, aby Opavě neutekl špičkový basketbal a fanoušci mohli na vlastní oči spatřit výborné evropské týmy. Kdybychom se Ligy mistrů nezúčastnili, tak naši pozici nemohl přebrat nikdo jiný a to by byla škoda pro celý český basketbal.

Teď musíte zase přepnout, v sobotu vás čeká těžký zápas v Pardubicích.
Je to jeden z nejtěžších ligových soupeřů. Jim se také moc nedaří přepínat mezi Eurocupem a ligou. Těžko říci, jak na tom jsou. Jednou prohrají jako my doma s USK, pak porazí Enháčko o 70 bodů. Je to nevyzpytatelný soupeř, papírově jsme na tom podobně. Bude záležet na tom, jak kdo "chytne slinu", kdo se lépe vyrovná s tlakem. To bude rozhodovat.

Takže hodně bude záležet na "nastavení hlav"?
Nastavení hlav určitě, pak také únava, protože máme problémy se třemi zraněnými ze základní rotace. Budeme doufat, že se co nejrychleji vrátí zpátky, protože je to hodně znát.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších bojů!


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.