> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas s Tenerife jsme probírali

vloženo: 15.11.2018           komentářů: 0

Martin Gniadek: "Na únavu se nemůžeme vymlouvat".Zápas s Tenerife jsme probírali s opavským pivotem Martinem Gniadkem. Ten ve středu zaznamenal 13 bodů a byl za Luďkem Jurečkou druhým nejlepším střelcem našeho týmu. Přidal i 5 doskoků a 3 asistence.

Martine, dnes opět náročný zápas, ale výsledek zase tak špatný, i vzhledem k oslabení, není.
Je to jako každý zápas v Lize mistrů. Když jsme v roli outsidera, tak nám to jde. Naopak v domácí soutěži, kdy jsme v roli favorita my, se nám to nedaří potvrdit. Takže možno říci sympatický výkon v Lize mistrů, ale nedaří se nám na to navázat v české lize.

Už tradičně jste měli dobrý první poločas, ale hlavně třetí čtvrtka byla horší. Mohlo to být i únavou?
To ne, nemůžeme se vymlouvat v každém zápase na únavu v druhém poločase. Sám to nechápu, jsme naštvaný na sebe i celý tým, protože hrajeme dobré utkání první poločas, kdy i pro diváky je lepší, že není rozhodnuto. A pak se to najednou natáhne na dvacet bodů a už je to takové mdlé a je to slyšet i v hale. Nevím, co na to říci. Nesoustředěnost, neproměňování jednoduchých košů, po nichž by to mohlo vypadat jinak. Prostě to tak je.

Soupeři jsou na jiném levelu, že?
O tom se můžeme bavit každý zápas, s tím jsme do Ligy mistrů šli. Soupeři mají mnohonásobně vyšší rozpočty, papírově lepší hráče. My můžeme jenom překvapit a je škoda, že v prvním poločase se nám to povede a ve druhém hrajeme zakřiknutě a nedokážeme to dotáhnout.

Ale diváci povzbuzovali až do konce a vysloužili jste si závěrečný aplaus.
Za to jim patří velký dík. Pro to jsme do té soutěže šli, aby Opavě neutekl špičkový basketbal a fanoušci mohli na vlastní oči spatřit výborné evropské týmy. Kdybychom se Ligy mistrů nezúčastnili, tak naši pozici nemohl přebrat nikdo jiný a to by byla škoda pro celý český basketbal.

Teď musíte zase přepnout, v sobotu vás čeká těžký zápas v Pardubicích.
Je to jeden z nejtěžších ligových soupeřů. Jim se také moc nedaří přepínat mezi Eurocupem a ligou. Těžko říci, jak na tom jsou. Jednou prohrají jako my doma s USK, pak porazí Enháčko o 70 bodů. Je to nevyzpytatelný soupeř, papírově jsme na tom podobně. Bude záležet na tom, jak kdo "chytne slinu", kdo se lépe vyrovná s tlakem. To bude rozhodovat.

Takže hodně bude záležet na "nastavení hlav"?
Nastavení hlav určitě, pak také únava, protože máme problémy se třemi zraněnými ze základní rotace. Budeme doufat, že se co nejrychleji vrátí zpátky, protože je to hodně znát.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí všem do dalších bojů!


autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.