> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Parkovací karty pro rok 2019

vloženo: 14.11.2018           komentářů: 0

Parkovací karty bude možné rezervovat přes on-line systém


Parkovací karty pro rok 2019 se začnou prodávat 19. listopadu. TS Hlučín přichází s novinkou, která by měla proces zjednodušit. Letos poprvé bude možné objednat si karty předem v on-line systému. Spuštěn bude na webových stránkách www. tshlucin.cz v pondělí 12. listopadu v 16 hodin.

Kartu pro příslušnou zónu si tak zájemci budou moct zarezervovat v klidu z pohodlí domova. Přiložen je také návod pro správné vyplnění objednávkového formuláře. Rezervované karty bude nutné osobně vyzvednout a uhradit do pěti pracovních dnů v sídle TS Hlučín na adrese Úzká 3. Pro on-line rezervační systém bude zpřístupněna pouze část parkovacích karet, aby si mohli karty zakoupit i občané, kteří elektronické objednávkové systémy neovládají.
Přímý prodej karet bude zahájen v pondělí 19. listopadu. Stejně jako v letošním roce i pro rok příští bude Hlučín rozčleněn do několika zón s různými cenami. Pro každou lokalitu budou karty k dispozici vždy až do vyprodání stanoveného počtu odpovídajícího množství parkovacích míst. Karty se budou vydávat v prvním patře správní budovy TS Hlučín denně od 6 hodin, v pondělí a ve středu do 16 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 14 hodin a v pátek do 12.30. Parkovací kartu je možné uhradit na místě hotově nebo platební kartou, případně převodem na účet.
Občanům, kteří mají s TS Hlučín uzavřenou smlouvu o zřízení, označení a užívání vyhrazeného parkovacího místa, společnost tuto smlouvu automaticky prodlouží na rok 2019, pokud ji sami nevypoví. Podmínky pro prodej parkovacích karet zůstávají pro rok 2019 stejné jako v letošním roce. Majitelé karet jsou oprávněni parkovat na vyhrazených parkovištích označených příslušnou dopravní značkou. V lokalitách mimo centrum jsou pro ně parkoviště vyhrazena v pracovních dnech v časech od 17 hodin do následujícího rána. Toto časové omezení umožňuje pohodlné parkování místních obyvatel, vlastnících karty, po jejich návratu z práce, zároveň ale neomezuje zaparkování kohokoliv jiného během dne, kdy bývají vyhrazená parkoviště mimo centrum Hlučína volnější. V centru jsou parkoviště vyhrazená pro majitele karet bez časového omezení.
Cena parkovací karty zůstává pro centrum města 1200 korun, pro Rovniny a OKD 360 korun na rok. Celoroční parkovací místo na vyhrazeném parkovišti v Seifertově ulici přijde na 2400 korun. Parkoviště je zajištěno závorou, která se otevírá čipem. Ten obdrží každý majitel příslušné parkovací karty. Stávajícím majitelům parkovacích karet na rezidenční parkoviště se bude smlouva prodlužovat automaticky, pokud písemně neoznámí její ukončení. V Hlučíně je možné si zakoupit také konkrétní parkovací místo. Parkovací kartu v centru mohou získat i podnikatelé, kteří zde podnikají. Veškeré další informace o prodeji parkovacích karet najdou zájemci na webu TS Hlučín v záložce Správa parkovišť / Všeobecné informace – parkovací systém. Shrnuje je také městské nařízení č. 2/2017 a ceník za stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích na období od 1. ledna 2018, které jsou umístěny na webových stránkách města v sekci právních předpisů.

autor: www.hlucin.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.