> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Penzion Hálkova – zahájení výstavby

vloženo: 09.10.2018           komentářů: 0

V Opavě byla zahájena stavba penzionu pro seniory.

Slavnostním poklepáním základního kamene byla 11. září zahájena stavba nového penzionu pro seniory v Opavě na Hálkově ulici. Symbolických kladívek se chopili primátor města Radim Křupala, jeho náměstci Martin Víteček, Josef Stiborský a Dalibor Halátek, oblastní ředitel zhotovitelské firmy Metrostav Marek Veselý, a neposlední řadě významný host, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Penzion IV bude dalším z penzionů spadajících pod příspěvkovou organizaci města Seniorcentrum Opava. Projekt počítá s výstavbou 52 malometrážních bytů v pěti nadzemních podlažích, z nichž 16 bude plně bezbariérových – pečovatelských. Všechny byty budou určeny primárně seniorům, pečovatelské se budou pronajímat ve zvláštním režimu pouze osobám v nepříznivé sociální situaci a se sníženou mírou soběstačnosti.

„Česká populace stárne. Senioři většinou mají zájem, ať již z důvodů finančních či zdravotních, byty menších rozměrů s nízkými náklady, proto velice vítám tento projekt, který takový druh bydlení nabízí,“uvedla ministryně Jana Maláčová.

„Evidujeme neustálý převis poptávky po bytech, které seniorům poskytují domácí prostředí a zároveň umožňují využití pečovatelské služby. Bytů pro seniory je obecně nedostatek, Seniorcentrum je plně obsazené. Proto jsem velmi rád, že výstavbou nového penzionu můžeme pomoci starším spoluobčanům bytovou otázku vyřešit,“ řekl primátor Radim Křupala.

Stavba za zhruba 100 milionů by měla být hotova v lednu roku 2020. Hrazena bude z městské kasy, dotaci ve výši 9,6 milionu korun získalo město z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

autor: Martin [msstavby.cz]

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.