> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Penzion Hálkova – zahájení výstavby

vloženo: 09.10.2018           komentářů: 0

V Opavě byla zahájena stavba penzionu pro seniory.

Slavnostním poklepáním základního kamene byla 11. září zahájena stavba nového penzionu pro seniory v Opavě na Hálkově ulici. Symbolických kladívek se chopili primátor města Radim Křupala, jeho náměstci Martin Víteček, Josef Stiborský a Dalibor Halátek, oblastní ředitel zhotovitelské firmy Metrostav Marek Veselý, a neposlední řadě významný host, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Penzion IV bude dalším z penzionů spadajících pod příspěvkovou organizaci města Seniorcentrum Opava. Projekt počítá s výstavbou 52 malometrážních bytů v pěti nadzemních podlažích, z nichž 16 bude plně bezbariérových – pečovatelských. Všechny byty budou určeny primárně seniorům, pečovatelské se budou pronajímat ve zvláštním režimu pouze osobám v nepříznivé sociální situaci a se sníženou mírou soběstačnosti.

„Česká populace stárne. Senioři většinou mají zájem, ať již z důvodů finančních či zdravotních, byty menších rozměrů s nízkými náklady, proto velice vítám tento projekt, který takový druh bydlení nabízí,“uvedla ministryně Jana Maláčová.

„Evidujeme neustálý převis poptávky po bytech, které seniorům poskytují domácí prostředí a zároveň umožňují využití pečovatelské služby. Bytů pro seniory je obecně nedostatek, Seniorcentrum je plně obsazené. Proto jsem velmi rád, že výstavbou nového penzionu můžeme pomoci starším spoluobčanům bytovou otázku vyřešit,“ řekl primátor Radim Křupala.

Stavba za zhruba 100 milionů by měla být hotova v lednu roku 2020. Hrazena bude z městské kasy, dotaci ve výši 9,6 milionu korun získalo město z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

autor: Martin [msstavby.cz]

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.