> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opava slaví první tři body

vloženo: 08.10.2018           komentářů: 0

Opava slaví první tři body do tabulky!!!


HBC Svítkov Stars Pardubice – SHC Opava 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Po dvou nevydařených utkáních na jihu Čech se Slezané vydali na zápas proti tradičnímu soupeři, a to do Pardubic. Soupeř před sezonou velmi posílil a v jeho kádru tak můžeme najít pár dost zvučných jmen. Slezané museli již nutně bodovat, aby jim ostatní manšafty neutíkali v tabulce. Před utkáním rozhodčí upozorňovali na technické problémy s tabulí a čas tak museli měřit na stopkách. Hned od začátku utkání byli domácí aktivnější a vytvářeli si několik dobrých příležitostí, které musel hasit Blažek. Poté přišel nepříjemný okamžik, kdy si nahození od modré čáry nešťastně kopl míček do vlastní brány hostující obránce. Domácí byli jasně lepším týmem a diktovali tempu hry. Na hráčích Opavy byla vidět nemohoucnost z pohybu svítkovských.
Během první pauzy si ale hráči řekli svoje. Trenér Christ vsadil na Kryštofa Sase,a to se ukázalo jako skvělý tah. Hráči se začali ihned prezentovat velmi aktivní nepříjemnou hrou, s kterou měl Svítkov velké problémy. Navíc v úvodu druhé třetiny vybojoval skvěle míček Satek, který předložil míček jak na podnose volnému Sasovi, který neměl se vstřelením branku žádný problém. Za dvě minuty na to dokázal navrátilec Zavřel, nalézt v rohu útočného pásma Palcera, který se vyháčkoval a beckhandovou kličkou prostřelil Ptáčka. Domácí však na tuto branku dokázali odpovědět rychle, když se prosadili v přesilové hře šťastnou střelou Hrnčíře, kterou ještě tečoval hostující Málik. Ten si však zanedlouho napravil reputaci, když od červené čáry nachytal Ptáčka na švestkách. V závěru byli všichni účastníci svědky fair-play, kdy hráli přesilovou hru znovu Pardubice a znovu se jim podařilo vsítit branku, ale dle časomíry to bylo až po ukončení druhé části. Tímto bychom chtěli časoměřičovi poděkovat za ukázkovou Fair-play.
V poslední části byli aktivnější domácí, kteří však nabídli spoustu přesilových her svému soupeři a Opava jednu z nich dokázala využít. Po vhazování dokázal agilní Sas vybojovat míček, který předložil míček Holušovi a ten se nemýlil. Svítkov byl zaskočen vývojem utkání a v posledních 5 minutách již točil pouze dvě lajny. Navíc dostal příležitost v přesilové hře, během které navíc odvolali brankáře a měli dvojnásobnou výhodu. Tu však využít nedokázali, protože se předvedl ve skvělém světle Blažek. Nutno vyzdvihnout i pěstní souboj mezi Burešem a Málikem, který byl krásnou vsuvkou již tak bojovného utkání. I díky této urputilosti dokázali Slezané přivézt první 3 body domů

‚‚Před utkáním jsme byli pod tlakem a museli jsme nutně bodovat. Do utkání jsme vstoupili opět vlažně, ale díky přesilovým hrám a zlepšení v druhé třetině, jsme Svítkov přetlačili. Chtěl bych pochválit Kryštofa Sase, který měl skvělý zápas s bilancí 1+1 a hlavně Jonáše Blažka v bráně, který předvedl úžasný výkon. Nutno vyzdvihnout domácího časoměřiče, který mohl na konci druhé třetiny výrazně ovlivnit zápas, ale ukázal, že má ducha fair-play. Skvělý zápas který se musel divákům líbit a my jsme byli šťastnější. ‘‘- Jonáš Grufík

Branky: Sas(Satek, Málik), Palcer(Zavřel), Málik, Holuša (Sas)

SHC Opava: Blažek, Grufík- Christ, Král, Šindlář, Málik, Capinský, Palcer T, Volný, Palcer V, Zavřel, Satek, Holuša A, Svoboda, Sukeník, Hlaváček, Staníček, Sas, Kozma, Prokeš, Holuša D.

autor: SHC Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

17.04.2019

Žena zůstala uzamčena na hřbitově
Ve středu 17. dubna před osmou hodinou večer se na městskou policii obrátil telefonicky muž, který sdělil, že ho na Ústředním hřbitově v Neředíně oslovila starší žena. Důvodem bylo to, že zde byla uzamčena a nemohla se dostat ven z areálu. Přes operační středisko se vyrozuměl správce areálu a ten následně ženu v pořádku pustil z objektu. Žena si tak bude dlouho pamatovat, že otevírací doba hřbitova je v měsíci dubnu jen do 18 hodin.

17.04.2019

Padající tašky ze střechy ohrožovaly c
Žádost o spolupráci od hasičského záchranného sboru při zabezpečení místa zásahu na ulici Řepčínská přijalo v úterý před polednem Operační středisko Městské policie Olomouc. Na místě byla hlídka požádána o vyhrazení místa, kam bude zakázán vstup chodcům, kdy důvodem byly padající tašky ze střechy přilehlého domu.

16.04.2019

Muž si chtěl přitopit pneumatikami
Oznámení, že v blízkosti sokolovny na ulici 17. listopadu hoří oheň, přijalo v pondělí 15. dubna v nočních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila hořící pneumatiku a dvě osoby, které se nacházely v blízkosti. Ty shodně uvedly, že pneumatiku měl zapálit nějaký muž před jejich příchodem, který následně z místa utek

11.04.2019

Zdravotní stav muže se zhoršoval
Při kontrolní činnosti na ulici Popské v Opavě, hlídka zaznamenala muže, který jevil známky zdravotních problémů. Špatný zdravotní stav strážníky zneklidnil, a proto se rozhodli zavolat rychlou záchrannou službu, to muž odmítl se slovy, že se mu za chvíli uleví. Hlídka s mužem na místě setrvala, po chvíli se však zdravotní stav dotyčného pána začal zhoršovat, bolest na hrudi a špatné dýchání strážníky přesvědčily o nutnosti přivolání rychlé záchranné služby, která muže neprodleně přepravila do nemocnice k dalšímu ošetření.

10.04.2019

Žena odevzdala peněženku i s hotovostí
V pátek ve večerních hodinách se na služebnu městské policie v Opavě dostavila 64 letá žena, která předala strážníkům nalezenou peněženku značky Meatfly. Uvnitř peněženky se nacházela platební karta, osobní doklady, zákaznické karty, permanentka do fitness centra, ale také nemalá finanční hotovost.