> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Opravené Kino Mír otevřou Beatles

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Kino Mír, které v uplynulých pěti měsících prošlo zásadní rekonstrukcí, bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října v 18 hodin. Jeden ze symbolů Opavy dostal zcela nový háv s využitím původních retro prvků. Město tak bude mít k dispozici moderní kulturní stánek.

Pro diváky je připraven atraktivní program. Po slavnostním přestřižení pásky primátorem se bude promítat zhruba patnáctiminutový československý filmový týdeník z roku 1965, tedy z doby, kdy bylo kino Mír poprvé otevřeno. Poté bude následovat volná zábava ve stylu 60. let minulého století, kterou doprovodí „The Beatles“ v podání výborné pražské revivalové kapely The Bugles. Připraveno bude i občerstvení.

Kino Mír prošlo zásadní rekonstrukcí za cca 33 milionů korun. „Jsem moc rád, že jsme nepřistoupili jen na kosmetické úpravy, jak se na začátku uvažovalo, ale že jsme se pustili do sice velmi náročné, ale i hodně potřebné rekonstrukce. Myslíme si, že si opavské publikum zaslouží mít kvalitní, moderní kinosál, kde se mohou pořádat rozličné kulturní i společenské akce,“ řekl primátor Opavy Radim Křupala.

Na architektku čekal nelehký úkol, a to přestavět chátrající zastaralé kino na moderní, ale v retro stylu. Měnily se i dispozice celého objektu, aby se další akce mohly konat i v předsálí. Nové jsou i sedačky, pódium, scénické osvětlení, toalety pro veřejnost i veškeré zázemí pro účinkující i zaměstnance. Rekonstrukcí prošla elektroinstalace, velkým plusem je i vybudování nové vzduchotechniky či digitalizace se zachováním možnosti pouště i klasické pětatřicetimilimetrové filmy ze starých projektorů. Kino Mír je v současné době sálem s největší kapacitou míst k sezení v Opavě, pojme až 500 diváků.

autor: www.opava-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.