> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dům dětí a mládeže Hlučín

vloženo: 02.10.2018           komentářů: 0

V Domě dětí a mládeže Hlučín zahajují školní rok, tradiční kroužky doplňují novinkami


S obvyklou nabídkou zájmových kroužků pro děti ale například i s judem pro dospělé přichází pro školní rok 2018/2019 Dům dětí a mládeže Hlučín. Kroužky startují od 1. října. Ty tradiční s výtvarným zaměřením jako keramiku nebo fotografování doplňují kroužky technické a také pohybové aktivity. Pro tento školní rok ale přibyly i naprosté novinky.

Na vzrůstající oblibu deskových her dům dětí reagoval zařazením nového kroužku pro všechny, kteří si rádi hrají. Milovníci fantasy se mohou těšit na specialitu s názvem Dračí doupě. Se základy znakového jazyka a kulturou neslyšících se seznámí děti, které se přihlásí do kroužku Znakujeme pro radost. Zájem se dá předpokládat například od dětí, které mají neslyšící někde ve své blízkosti, třeba mezi kamarády. Kroužek je ale určen pro všechny, kteří se o svět neslyšících zajímají. Od nového školního roku vede Dům dětí a mládeže nová ředitelka Zuzana Pustelníková. „Mým záměrem je hlučínský dům dětí a mládeže co nejvíce otevřít všem, kteří mají zájem o užitečné trávení volného času, a šířit jeho dobré jméno. Dávat možnosti a příležitosti účastníkům zájmového vzdělávání rozvíjet své nadání a talent. Osobně se těším na zajímavou práci, která mi dá možnost potkat spoustu lidí z různých oborů, rozšířit si své znalosti a zkušenosti a v neposlední řadě se těším na všechny děti a mládež, kteří si vyberou z naší nabídky ať už pravidelných kroužků, příležitostných akcí nebo letních táborů,“ uvedla nová ředitelka.

autor: ikola Švihorová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

10.12.2018

Krádež elektrocentrály
V Hlučíně na ulici Ostravská dne 10. 12. 2018 odcizil prozatím neznámý pachatel elektrocentrálu Honda, která byla uložena na přívěsném vozíku. Způsobená škoda činí 30 tisíc korun.

24.11.2018

Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby
Odcizil alkohol, ale také vánoční ozdoby a formičky na pečení Opavští policisté prověřují přečiny porušování domovní svobody a krádeže, ke kterým došlo v době od 24. 11. do 10. 12. 2018 v Opavě na ulici Bílovecká. Pachatel se dostal do suterénu domu, kde poškodil zajištění jedné ze sklepních kójí, kterou prohledal. Odcizil 32 láhví různého alkoholu, dva betlémy, vánoční ozdoby, kovové formičky na pečení a velikonoční ozdoby.

15.10.2018

Zpronevěra
Opavský policejní komisař zahájil v těchto dnech trestní stíhání 28letého muže z Bruntálu z přečinu zpronevěry. Je mu kladeno za vinu, že dne 15. 10. 2018 v bufetu kempu v Hradci nad Moravicí, kde pracoval, si měl přisvojit z pokladny a trezoru finanční hotovost ve výši 19 272 korun. Peníze měl použít pro svou potřebu a uvedenou částku si měl sám vypočítat jako svou mzdu a mzdu své přítelkyně za měsíc říjen.

11.10.2018

Zloděj „čtenář“
Hlučínští policisté prověřují krádež časopisů a novin. K události došlo v ranních hodinách dne 11. 10. 2018 v Hlučíně u prodejny na ulici Opavská. Prozatím neznámý pachatel násilím vnikl do plechové skříně stojící u prodejny a odcizil 63 různých časopisů a novin. Způsobená škoda činí 1 416 korun.

11.10.2018

Střetl se s laní
Škoda ve výši 60 tisíc korun vznikla majiteli nákladního vozidla Mercedes, který jel dne 11. 10. 2018 v 05:45 hodin mezi obcemi Guntramovice a Dvorce. Do jízdní dráhy mu z travnatého svahu vběhla laň. Došlo ke střetu a zvěř z místa odběhla. Ke zranění osob nedošlo.