> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z Ostravy a Hlučínska budou

vloženo: 14.06.2018           komentářů: 0

V Ludgeřovicích se v září otevře nová lesní školka.

Děti z Ostravy a Hlučínska budou mít od září možnost navštěvovat lesní školku. V Ludgeřovicích na Vrablovci vzniká Dětský lesní klub s příhodným názvem Vrabčí hnízdo. Lesní klub je alternativou přeškolního vzdělávání a je otevřen dětem od 3 do 6 let. Denně se v něm bude scházet a vyrážet do okolí skupina 16 dětí, které budou opatrovat minimálně dva průvodci-pedagogové.
Lesní školka na Vrablovci vznikne na pozemku poblíž silnice, která spojuje Hlučín s Ostravou. Zázemí bude tvořit především komfortní sedmimetrová vytápěná jurta. Zájemci si mohou jurtu prohlédnout během zápisu, který proběhne ve středu 27.června od 15 hodin. Ten den budou na místě připraveny aktivity pro děti a posezení u ohně.
Hlavní myšlenkou lesní školky je dětství v kontaktu s přírodou a v pomalém tempu. Klademe důraz na rozvoj fyzického těla, enviromentální výchovu a volnou hru, která se ze života dětí nenápadně vytrácí a je nahrazována organizovanou činností v kroužcích, v horším případě pasivním přijímáním zábavy před obrazovkou nebo displejem.
Stále více rodičů si přeje pro své dítě individuální přístup, zdravou stravu a pohyb v přírodě. Lesní školka poskytuje bezpečný prostor, kde si mohou děti hrát, zpívat, tvořit, učit se a současně vnímat koloběh přírody. Pobyt v lesní školce dětem umožňuje rozvíjet sociální dovednosti a sebeúctu a zároveň respektovat potřeby druhých.

autor: Tereza Sládečková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

18.07.2018

Pod vlivem alkoholu havaroval
Ve středu 18. 7. 2018 v 14:45 hodin v Dolním Benešově na ulici Hlučínská řídil 55letý muž vozidlo Renault a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci. Narazil do sloupu elektrického vedení, který úplně prorazil a vychýlil. Při řešení události policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem. V dechu mu bylo naměřeno přes 1,5 promile alkoholu. Muž se k požití alkoholu doznal, uvedl, že měl vypít půl litru vína.

17.07.2018

Při převlékání na zastávce
Přišel cyklista o kolo i věci Škodu kolem 70 tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel 33letému cizinci, který se dne 17. 7. 2018 převlékal na zastávce autobusu u obce Dolní Životice část Hertice. Toho využil pachatel, který mu během několika málo minut odcizil u zastávky odstavené jízdní kolo zn. Cannondale super Six 2008 s batohem a uloženými věcmi (např. stan, oblečení, spacák a další).

13.07.2018

Odcizené nářadí chtěl prodat
Opavští policisté intenzivním prověřováním zjistili pachatele krádeže nářadí. Většinu odcizených věcí zajistili a vrátili majiteli. V těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření 31letému muži z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Protiprávního jednání se měl podezřelý dopustit tím, že v době od 12. do 13. 7. 2018 v Opavě

20.05.2018

Odcizené vozidlo bylo záhy nalezeno
Operační středisko městské policie se v neděli 20. 5. 2018 v dopoledních hodinách rozhodla kontaktovat 55letá místní žena, která zjistila, že jí bylo odcizeno osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat, ve kterém měla klíče od bytu i doklady. Toto oznámení bylo následně předáno opavské státní policii i všem hlídkám MP. O něco málo později dotyčná volala znovu, protože se jí podařilo automobil nalézt o dvacet metrů dál, než ho původně hledala, jelikož zapomněla, kde ho včera zaparkovala.

20.05.2018

Podnapilý 24letý muž z Opavy ohrožoval
Na tísňovou linku Městské policie Opava bylo dne 20. května tohoto roku ve 02.15 hodin přijato oznámení, že na náměstí Slezského odboje někdo křičí a ruší noční klid. Po příjezdu hlídky MP se na výše uvedeném místě nacházelo několik procházejících osob, které se nedopouštěly žádného protiprávního jednání. Avšak při projíždění a kontrole ulice Olomoucká v Opavě si jeden ze strážníků u prodejny potravin všiml muže, který měl přes hlavu přetažené tričko a šel směrem k viaduktu. Jeho krok byla značně nejistý a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky