> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z Ostravy a Hlučínska budou

vloženo: 14.06.2018           komentářů: 0

V Ludgeřovicích se v září otevře nová lesní školka.

Děti z Ostravy a Hlučínska budou mít od září možnost navštěvovat lesní školku. V Ludgeřovicích na Vrablovci vzniká Dětský lesní klub s příhodným názvem Vrabčí hnízdo. Lesní klub je alternativou přeškolního vzdělávání a je otevřen dětem od 3 do 6 let. Denně se v něm bude scházet a vyrážet do okolí skupina 16 dětí, které budou opatrovat minimálně dva průvodci-pedagogové.
Lesní školka na Vrablovci vznikne na pozemku poblíž silnice, která spojuje Hlučín s Ostravou. Zázemí bude tvořit především komfortní sedmimetrová vytápěná jurta. Zájemci si mohou jurtu prohlédnout během zápisu, který proběhne ve středu 27.června od 15 hodin. Ten den budou na místě připraveny aktivity pro děti a posezení u ohně.
Hlavní myšlenkou lesní školky je dětství v kontaktu s přírodou a v pomalém tempu. Klademe důraz na rozvoj fyzického těla, enviromentální výchovu a volnou hru, která se ze života dětí nenápadně vytrácí a je nahrazována organizovanou činností v kroužcích, v horším případě pasivním přijímáním zábavy před obrazovkou nebo displejem.
Stále více rodičů si přeje pro své dítě individuální přístup, zdravou stravu a pohyb v přírodě. Lesní školka poskytuje bezpečný prostor, kde si mohou děti hrát, zpívat, tvořit, učit se a současně vnímat koloběh přírody. Pobyt v lesní školce dětem umožňuje rozvíjet sociální dovednosti a sebeúctu a zároveň respektovat potřeby druhých.

autor: Tereza Sládečková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

20.05.2018

Odcizené vozidlo bylo záhy nalezeno
Operační středisko městské policie se v neděli 20. 5. 2018 v dopoledních hodinách rozhodla kontaktovat 55letá místní žena, která zjistila, že jí bylo odcizeno osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat, ve kterém měla klíče od bytu i doklady. Toto oznámení bylo následně předáno opavské státní policii i všem hlídkám MP. O něco málo později dotyčná volala znovu, protože se jí podařilo automobil nalézt o dvacet metrů dál, než ho původně hledala, jelikož zapomněla, kde ho včera zaparkovala.

20.05.2018

Podnapilý 24letý muž z Opavy ohrožoval
Na tísňovou linku Městské policie Opava bylo dne 20. května tohoto roku ve 02.15 hodin přijato oznámení, že na náměstí Slezského odboje někdo křičí a ruší noční klid. Po příjezdu hlídky MP se na výše uvedeném místě nacházelo několik procházejících osob, které se nedopouštěly žádného protiprávního jednání. Avšak při projíždění a kontrole ulice Olomoucká v Opavě si jeden ze strážníků u prodejny potravin všiml muže, který měl přes hlavu přetažené tričko a šel směrem k viaduktu. Jeho krok byla značně nejistý a bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky

17.05.2018

Výzva k svědectví ve věci
Výzva k svědectví ve věci poškození železniční závory v Komárově V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 15. května 2018 a desátou hodinou dopolední následujícího dne došlo k poškození železniční závory na železničním přejezdu ulice Ostravské v Opavě, v městské části Komárov. V té době doposud nezjištěný řidič řídil nezjištěné vozidlo po silnici číslo I/11 spojující Opavu s Ostravou, přičemž při přejíždění daného železničního přejezdu s největší pravděpodobností již nedbal dávaného světelného a zvukového znamení dvou střídavě blikajících přerušovaných světel červené barvy signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a najel na přejezd v době, kdy se již sklápěly závory. Došlo tak k poškození jednoho ramene dřevěné závory.

06.05.2018

Jednačtyřicetiletá Opavanka
Jednačtyřicetiletá Opavanka nadýchala přes tři promile Na linku 156 bylo téhož dne o půl osmé večer oznámeno jedním z obyvatelů domu na ulici Vyhlídalova v Opavě, že jejich sousedka je opětovně v silně podnapilém stavu a leží polonahá na chodbě před dveřmi svého bytu. Vyslaná hlídka na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Dotyčná byla ve stavu, v němž nekontrolovala své chování, čímž bezprostředně ohrožovala svůj život a zdraví.

06.05.2018

Seniorce došla trpělivost
V neděli 6. května 2018 v dopoledních hodinách přijalo operační středisko městské policie na tísňovou linku 156 oznámení od 46letého místního muže, kterému sousedka způsobila majetkovou škodu. Na místo byla vyslána hlídka MP Opava, která se spojila s oznamovatelem.