Klikněte pro zvětšení...

Je to doma, konečně!!!

vloženo: 04.01.2018           komentářů: 0

Je to tam! Slezan zdolal Draky a ukončil dlouhou šňůru bez vítězství

Tak se konečně dočkali! Opavští hokejisté vstoupili do nového kalendářního roku tou správnou nohou a ukončili nelichotivou sérii patnácti porážek v řadě, když na svém ledě porazili Šumperk 3:1. Se stejným soupeřem Slezan uspěl i při své poslední výhře v druhé polovině října.
33.kolo, středa 3.1.2018
HC Slezan Opava
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
Salith Šumperk
Branky a nahrávky: 1. Rudl (Vítek, Fišera), 25. Vítek, 60. Rudl (Bitomský) – 3. Vachutka (Půhoný, Sedlák). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Slezan Opava: Šafránek – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Malina
Salith Šumperk: Lakosil – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák, Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer
Komentář k zápasu

Vstup do utkání měla Opava famózní. Již na konci první minuty se po nahrávce Vítka prosadil Dominik Rudl, jenž střelou z kruhů překonal hostujícího brankáře. Reakce Šumperka byla blesková. Na začátku 3. minuty poslal Půhoný kotouč na Šafránkovu bránu a puk poté poskakoval v její blízkosti, kde se nejrychleji zorientoval Daniel Vachutka, který vymazal domácí náskok.

Ve 12. minutě došlo před brankou Šumperka ke skrumáži, v níž měli Opavští velkou možnost jít opět do vedení. Ani Vaněk, ani Chalupa však kotouč do sítě nedopravili. Krátce před přestávkou se pak jeden z hostujících hokejistů dostal do samostatného úniku, Šafránek však bekhendový blafák polapil.

Nerozhodný stav vydržel do 25. minuty. To se k odraženému kotouči dostal Jakub Vítek a poslal jej přímo mezi Lakosilovy betony. O srovnání se mohl záhy postarat Králík, který se zjevil zcela sám před Šafránkem, domácí muž v masce ale jeho pokus se štěstím lapil. Necelé dvě minuty poté zachránila Opavu po střele Ostřanského tyčka.

Ve 30. minutě přečkali pro změnu možnosti domácích Šumperští, ve skrumáži neuspělo opavské trio Vaněk, Chalupa, Seidler. Jen pár vteřin poté fauloval Slavík a Vymazal jel trestné střílení, kotouč ale do brány neprocedil. Vedení Opavy trvalo i po přečíslení dvou na jednoho, které hosté v zakončení nevyřešili vůbec ideálně.

Do třetí periody vstoupili domácí s jednogólovým náskokem. Ten uhájil ve 42. minutě Šafránek skvělým zákrokem lapačkou, do které si stáhl pokus Vymazala. V 53. minutě měla k dispozici trestné střílení také Opava, rovněž Bitomský ale neuspěl, když trefil pouze připraveného Lakosila. Šumperk zkoušel v závěru ještě hru v šesti, ta ovšem rezultovala pouze definitivní opavskou pojistkou. Špatnou rozehrávku hostů potrestal trefou do prázdné branky Dominik Rudl.

Opava tak ukončila po dvou a půl měsících patnáctizápasovou sérii bez vítězství, a to se soupeřem, se kterým vyhrála i naposledy. Šumperk tentokrát na domácím ledě zdolala 3:1.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  OPAVSKÁ 112

15.11.2017

Dopravní nehoda podnapilé cyklistky
Dopravní nehoda podnapilé cyklistky v Opavě-Kylešovicích Těsně před sedmou hodinou podvečerní 15. listopadu letošního roku jela po ulici Na Dolní hrázi v Opavě, městské části Kylešovice místní 47letá žena na svém jízdním kole, přičemž na rovném úseku cyklostezky nezvládla řízení a upadla na zem. Na místo byli přivoláni policisté i osádka sanitního vozidla s lékařským personálem. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že cyklistka je pod vlivem alkoholu, kdy jí byly naměřeny hodnoty okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.

15.11.2017

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů
V době kolem půl čtvrté odpoledne 15. listopadu tohoto roku řídil 45letý muž z Hlučína osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Zafira po ulici Celní v Hlučíně, a to ve směru jízdy od obce Děhylov do centra města, přičemž se plně nevěnoval řízení (mikro spánek), na rovném úseku silnice přejel do levého jízdního pruhu a čelně se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Octavia, jenž řídila 45letá žena z Opavska. Při dopravní nehodě došlo k blíže nespecifikovanému zranění řidiče i řidičky a rovněž byli zraněni další spolucestující v automobilu Škoda, a to 69letá žena a dvě děti ve věku 9 a 12 let.