> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tým z Opavy uspěl v soutěži

vloženo: 23.05.2014           komentářů: 4

Ve středu 21. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o
nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact
Award. Opavský tým Joy Ride, který pořádá zájezdy a další aktivity pro děti
a mladé lidi s hendikepem, slavil vítězství ve veřejném hlasování.Celkem se do soutěže přihlásilo 53 projektů. Projekt Joy Ride navazuje na
činnost již existující cestovní kanceláře a umožňuje hendikepovaným dětem a
mládeži cestovat a trávit volný čas spolu se svými vrstevníky. "Veškerá
výhra půjde na vybavení pro hendikepované. Plánujeme buď další zájezd, nebo
pořídíme sportovní vozík pro závody," říká Jan Vimmer z týmu Joy Ride.Social Impact Award se letos v České republice koná již potřetí a výherci
minulých ročníků dnes již úspěšně rozvíjejí své podnikání v praxi.

autor: Barbora Umancová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

16.03.2017

Zde nadýchal bezmála 2,6 promile
Trestnou činnost mající znaky přečinu výtržnictví spáchal 41letý muž z Hlučínska tím, že v době okolo šesté hodiny podvečerní 16. března 2017 v pohostinství na ulici Hlučínské v Kravařích slovně, vulgárními výrazy, urážel obsluhující personál a tři přítomné hosty a dále úderem pěstí do obličeje fyzicky napadl místního 33letého muže. Poškozený host vyhledal jednorázové lékařské ošetření a agresivního muže přivolaná policejní hlídka umístila na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Zde nadýchal bezmála 2,6 promile alkoholu.

15.03.2017

Kontrola silně podnapilého cyklisty
Kontrola silně podnapilého cyklisty v obci Neplachovice, část Zadky Chvíli po půl sedmé hodině ranní 15. března 2017 policejní hlídka z obvodního oddělení ve Velkých Heralticích stavěla a kontrolovala poblíž benzínové čerpací stanice v obci Neplachovice, část Zadky muže jedoucího na jízdním kole, který svým chováním na vozovce bezprostředně ohrožoval bezpečnost a plynulost silničního provozu. Jak bylo následně zjištěno, tak 38letý cyklista z Opavska byl v silně podnapilém stavu, kdy orientační dechové zkoušky prokázaly pozitivní výsledky s hodnotami téměř 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zakázali další řízení jízdního kola a celý spisový materiál bude následně postoupen do správní komise příslušného odboru dopravy Magistrátu města Opavy k dalšímu projednání a opatření.

15.03.2017

Ležel v silně podnapilém stavu
Dne 15. března 2017 chvíli po poledni 48letý muž z Budišova nad Budišovkou ležel v silně podnapilém stavu na Halaškově náměstí v Budišově nad Budišovkou, nebyl neschopen vlastní chůze, nekomunikoval, bezprostředně tak ohrožoval svůj život a zdraví a budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích spoluobčanů.

15.03.2017

Téměř 3 promile alkoholu
V půl páté odpoledne téhož dne 45letý muž z Opavska ležel na chodníku poblíž budovy základní školy na ulici Vrchní v Opavě-Kateřinkách a rovněž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace. Orientační dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hodnota téměř 3 promile alkoholu v dechu.

14.03.2017

Nález munice pocházející
Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Strahovice Chvíli před jedenáctou hodinou dopolední 14. března 2017 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 46letý muž z Opavska, že při práci na poli v katastrálním území obce Strahovice nalezl nějaký předmět, který připomíná nevybuchlou munici pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení v Kravařích do příjezdu policejního pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k bezpečnému znehodnocení odvezl dělostřeleckou minu ráže 82 mm.