> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tým z Opavy uspěl v soutěži

vloženo: 23.05.2014           komentářů: 4

Ve středu 21. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o
nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact
Award. Opavský tým Joy Ride, který pořádá zájezdy a další aktivity pro děti
a mladé lidi s hendikepem, slavil vítězství ve veřejném hlasování.Celkem se do soutěže přihlásilo 53 projektů. Projekt Joy Ride navazuje na
činnost již existující cestovní kanceláře a umožňuje hendikepovaným dětem a
mládeži cestovat a trávit volný čas spolu se svými vrstevníky. "Veškerá
výhra půjde na vybavení pro hendikepované. Plánujeme buď další zájezd, nebo
pořídíme sportovní vozík pro závody," říká Jan Vimmer z týmu Joy Ride.Social Impact Award se letos v České republice koná již potřetí a výherci
minulých ročníků dnes již úspěšně rozvíjejí své podnikání v praxi.

autor: Barbora Umancová

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

12.10.2017

Nález munice pocházející z války
Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Zlatníky Chvíli před jedenáctou hodinou dopolední 10. října 2017 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 46letý muž, že při výkopových pracích v městské části Opava-Zlatníky nalezl kovový předmět, který vypadá jako munice.

12.10.2017

Vloupání do kanceláře
Vloupání do kanceláře soukromé firmy v Hradci nad Moravicí Policisté z hradeckého obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že se z 8. na 9. října letošního roku vloupal do kanceláře soukromé firmy v areálu bývalého zemědělského družstva na ulici Žižkové v Hradci nad Moravicí. Odtud odcizil notebook s nabíječkou a s příslušenstvím, tři páry sportovní obuvi, gumové bonbóny o váze 1 kg a láhev alkoholu, čímž byla poškozenému 43letému místnímu muži způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 5 tisíc korun.

11.10.2017

Opavští policisté prověřují krádeže
V noční době z 10. na 11. října 2017 se doposud neznámý pachatel dopustil na parkovišti ulice Partyzánské v Opavě-Kateřinkách přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky VW Transportér, kdy z kabiny řidiče odcizil peněženku s různými osobními doklady, s platební kartou, s finanční částkou na hotovosti 10 tisíc korun a svazek klíčů, čímž 48letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda ve výši téměř 11 tisíc korun.

10.10.2017

Kontrola podnapilého řidiče
Kontrola podnapilého řidiče osobního automobilu v Budišově nad Budišovkou Policejní hlídka z obvodního oddělení ve Vítkově půl hodiny po půlnoci 10. října tohoto roku stavěla a kontrolovala na ulici Dukelské v Budišově nad Budišovkou řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 28letého místního muže. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že automobil řídil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy jeho pozitivní výsledky měly hodnoty okolo 1,6 promile alkoholu v dechu.

08.10.2017

K přečinu poškození cizí věci
K přečinu poškození cizí věci došlo v přesně neustanovené době od 4. do 11. října letošního roku na sídlištním parkovišti ulice Olomoucké v Opavě a poškozené soukromé firmě z Hradce nad Moravicí vznikla škoda ve výši zcela zjevně převyšující finanční hotovost 5 tisíc korun. Doposud neznámý pachatel totiž úmyslně poškrábal různými vrypy lak karosérie zde zaparkovaného osobního vozu tovární značky BMW 440i.