> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tým z Opavy uspěl v soutěži

vloženo: 23.05.2014           komentářů: 4

Ve středu 21. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o
nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact
Award. Opavský tým Joy Ride, který pořádá zájezdy a další aktivity pro děti
a mladé lidi s hendikepem, slavil vítězství ve veřejném hlasování.Celkem se do soutěže přihlásilo 53 projektů. Projekt Joy Ride navazuje na
činnost již existující cestovní kanceláře a umožňuje hendikepovaným dětem a
mládeži cestovat a trávit volný čas spolu se svými vrstevníky. "Veškerá
výhra půjde na vybavení pro hendikepované. Plánujeme buď další zájezd, nebo
pořídíme sportovní vozík pro závody," říká Jan Vimmer z týmu Joy Ride.Social Impact Award se letos v České republice koná již potřetí a výherci
minulých ročníků dnes již úspěšně rozvíjejí své podnikání v praxi.

autor: Barbora Umancová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

07.08.2017

Krádež motorové nafty
V noční době z 6. na 7. srpna 2017 na ulici Horní v obci Šilheřovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci spáchal i další doposud neznámý pachatel tím, že po navrtání palivové nádrže zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Citroen Jumper odcizil přibližně 50 litrů motorové nafty v hodnotě 1.400 korun, přičemž škoda na nádrži a automobilu činí 20 tisíc korun, vše ke škodě 27letého majitele vozu z Hlučína.

06.08.2017

Krádeže mobilního telefonu
V podvečerních hodinách 6. srpna letošního roku se doposud neznámý pachatel dopustil ve sportovně-rekreačním areálu na ulici Celní v Hlučíně přečinu krádeže tím, že z volně odložené bundy odcizil mobilní telefon značky Huawei s pouzdrem, čímž byla místní 38leté poškozené ženě způsobena škoda ve výši 6 a půl tisíce korun.

05.08.2017

Dopravní nehoda silně podnapilého
Dopravní nehoda silně podnapilého cyklisty v Hradci nad Moravicí Ve dvě hodiny odpoledne 5. srpna 2017 jel 34letý muž polské národnosti na jízdním kole po ulici Opavské v Hradci nad Moravicí ve směru na obec Branka u Opavy, přičemž vlivem své silně podnapilosti nezvládl řízení a upadl na chodník. Při této dopravní nehodě došlo k jeho lehkému zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě a škoda na majetku činí 500 korun. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla cyklistovi naměřena hodnota téměř 2,6 promile alkoholu v dechu.

05.08.2017

Požár stodoly v obci Píšť
Policisté z obvodního oddělení v Hlučíně v úzké spolupráci s hasiči Hasičského záchranného sboru v Opavě společně prověřují případ zahoření zemědělské stodoly na ulici Ratibořské v obci Píšť. K požáru došlo z dosud přesně nezjištěných příčin v době kolem páté hodiny ranní 5. srpna 2017, přičemž úplně shořela dřevěná část stodoly, zahořelo také zemědělské nářadí a uskladněné seno. Vlivem žáru dále došlo k poškození oken na vedle stojícím rodinném domě a celková hmotná škoda na majetku byla poškozenými osobami vyčíslena na finanční částku ve výši téměř 250 tisíc korun.

02.08.2017

Odcizení kabelky z šatny zaměstnanců
Odcizení kabelky z šatny zaměstnanců v budišovském výrobním podniku V průběhu dne 2. srpna 2017 dosud neznámá osoba spáchala v šatně zaměstnanců výrobního podniku na ulici Československé armády v Budišově nad Budišovkou přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že z řádně nezajištěné skříňky odcizila kabelku, ve které se nacházela peněženka, finanční hotovost 1.200 korun, různé osobní doklady, platební karty a deštník, čímž poškozené místní 50leté ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 2.300 korun.