> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tým z Opavy uspěl v soutěži

vloženo: 23.05.2014           komentářů: 4

Ve středu 21. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o
nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact
Award. Opavský tým Joy Ride, který pořádá zájezdy a další aktivity pro děti
a mladé lidi s hendikepem, slavil vítězství ve veřejném hlasování.Celkem se do soutěže přihlásilo 53 projektů. Projekt Joy Ride navazuje na
činnost již existující cestovní kanceláře a umožňuje hendikepovaným dětem a
mládeži cestovat a trávit volný čas spolu se svými vrstevníky. "Veškerá
výhra půjde na vybavení pro hendikepované. Plánujeme buď další zájezd, nebo
pořídíme sportovní vozík pro závody," říká Jan Vimmer z týmu Joy Ride.Social Impact Award se letos v České republice koná již potřetí a výherci
minulých ročníků dnes již úspěšně rozvíjejí své podnikání v praxi.

autor: Barbora Umancová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

02.12.2016

Vloupání do novinového stánku
V době kolem šesté hodiny ráno 29. listopadu 2016 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Krnovské v Opavě přečin krádeže tím, že se vloupal do novinového stánku a odcizil kovovou příruční pokladnu s finanční částkou na hotovosti 5 tisíc korun. Rozbitím výdejního okénka vznikla poškozené soukromé firmě z Opavy škoda ve výši 500 korun. Tento případ majetkové trestné činnosti nyní prověřují policisté z opavského obvodního oddělení a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo k nálezu odcizených finančních prostředků a šedé kovové pokladny lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 651.

28.11.2016

Strážníci na uvedeném místě nalezli
Městská policie poslední listopadovou sobotu prováděla dohled nad dodržováním veřejného pořádku na zahájení Vánočních trhů 2016 v Opavě. Něco málo před 18. hodinou byla jedna z hlídek oslovena kolemjdoucími dívkami ve věku 14 a 15 let, protože jim nebylo lhostejné, že na náměstí Osvoboditelů se u kontejnerového stání udělalo jedné slečně nevolno a dokonce na chvíli ztratila vědomí. Strážníci na uvedeném místě nalezli mladistvou, která měla závratě a léčí se s nemocným srdcem.

27.11.2016

Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,72
Všímavý řidič taxislužby kontaktoval dne 27. listopadu 2016 v devět hodin večer tísňovou linku městské policie 156, kde oznámil, že na ulici Rolnická v Opavě u točny MHD je podnapilý mladík neustále padající do vozovky. Na místě vyslaná hlídka zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Strážníci na komunikaci našli potácejícího se nezletilého chlapce. Ten pro svůj silně podnapilý stav nebyl schopen sdělit ani svou totožnost. Jelikož hrozilo, že způsobí sobě nebo jinému újmu na životě, zdraví, či větší škodu na majetku, bylo rozhodnuto o jeho převozu na Protialkoholní záchytnou stanici v Opavě. Službu konající lékař u něj provedl dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 1,72 promile. Při kontrole jeho osobních věcí se jednomu ze strážníků podařilo najít žákovskou knížku a v ní telefonní kontakt na matku. Ta byla o celé události vyrozuměna vedoucím směny a stejně tak i pracovnice oddělení sociálně-právní ochrany dětí MMO. Obě v krátkém čase na místo dorazily.

25.11.2016

Protipancéřový dělostřelecký granát
V dopoledních hodinách 25. listopadu 2016 nalezl 59letý muž z Opavy v areálu cukrovaru na ulici Vávrovické v Opavě, městské části Palhanec protipancéřový dělostřelecký granát vzoru 39, který byl do objektu podniku s největší pravděpodobností dovezen v dřívější době společně s cukrovou řepou z okolních polí. O dva dny později, v odpoledních hodinách, nalezl 20letý mladý muž z Opavska v lesním porostu na katastru obce Háj ve Slezsku, část Smolkov dělostřeleckou minu ráže 82 mm.

20.11.2016

Mezi jedny z posledně
Mezi jedny z posledně objasněných případů majetkové trestné činnosti na Vítkovsku patří případ, který se stal z 19. na 20. listopadu 2016 ve Vítkově, části Klokočov. Tehdy neznámý pachatel vnikl do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia a z volně odložené peněženky odcizil finanční částku na hotovosti ve výši 7 tisíc korun. Prověřováním ze strany policistů z obvodního oddělení ve Vítkově ve spolupráci s opavskými kriminalisty byla jako osoba pachatele ustanovena 29letá žena z Vítkovska, které se k činu doznala a ve zkráceném přípravném řízení jí bylo sděleno podezření z přečinu krádeže.