> > >   Opava EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tým z Opavy uspěl v soutěži

vloženo: 23.05.2014           komentářů: 4

Ve středu 21. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o
nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact
Award. Opavský tým Joy Ride, který pořádá zájezdy a další aktivity pro děti
a mladé lidi s hendikepem, slavil vítězství ve veřejném hlasování.Celkem se do soutěže přihlásilo 53 projektů. Projekt Joy Ride navazuje na
činnost již existující cestovní kanceláře a umožňuje hendikepovaným dětem a
mládeži cestovat a trávit volný čas spolu se svými vrstevníky. "Veškerá
výhra půjde na vybavení pro hendikepované. Plánujeme buď další zájezd, nebo
pořídíme sportovní vozík pro závody," říká Jan Vimmer z týmu Joy Ride.Social Impact Award se letos v České republice koná již potřetí a výherci
minulých ročníků dnes již úspěšně rozvíjejí své podnikání v praxi.

autor: Barbora Umancová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OPAVSKÁ 112

08.02.2017

Strážníci zasahovali při dvou dopravních
V době kdy Městská policie Opava odkláněla dopravu při velmi vážné dopravní nehodě, ke které došlo dnes chvíli před 9. hodinou na ulici Olbrichova v Opavě, procházející občan zakročující hlídce v 10.30 hodin oznámil, že viděl kamion s polskou registrační značkou. Ten při otáčení na ulici Olbrichova u náměstí Svobody poškodil přístřešek autobusové zastávky MHD. Jeden ze strážníků zůstal na místě a nadále zajišťoval místo dopravní nehody, druhý služebním vozidlem MP za použití výstražného a zvukového zařízení dojel a zastavil řidiče kamionu na křižovatce ulic Lidická a Veleslavínova v Opavě. Jelikož u kamionu došlo k úniku provozních kapalin, městská policie si vyžádala příjezd HZS, který následně provedl posyp a očištění vozovky. Přes operační středisko MP byla přivolána opavská hlídka ze skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu Policie ČR, a ta si celou událost převzala.

08.02.2017

Falešný facebookový profil MP-Opava
Na sociálních sítích se objevil profil Městská policie Opava. Tento profil budí zdání, že se jedná o oficiální facebookovou stránku opavských strážníků. Na stránce je oficiální znak i odkaz na webové stránky mp.opava-city.cz. Městská policie Opava se od tohoto profilu důrazně distancuje a podniká všechny kroky k tomu, aby tento profil byl zrušen. Městská policie žádný vlastní profil nemá, s občany komunikuje prostřednictvím stránek mp.opava-city.cz či prostřednictvím facebookového profilu města www.facebook.com/mestoopava.

29.01.2017

Záchrana 42letého muže před umrznutím
V neděli 29. ledna v osm hodin večer oznámil občan městské části Vlaštovičky na linku 156, že v místní autobusové zastávce spí bezdomovec. Jelikož není teple oblečen, má obavy, aby neumrznul. Vyslaná hlídka na místě zjistila, že dotyčný je schopen samostatné chůze, komunikuje a cestuje do Břidličné, okres Bruntál. Z důvodu nízkých venkovních teplot strážníci znovu provedli po 23. hodině kontrolu výše uvedeného místa. Protože zde muž bez domova stále seděl, byl převezen do Azylového domu v Opavě.

26.01.2017

Seniorka se i přes zavřené dveře
Městská policie dne 26. 1. ve 20.04 hodin přijala oznámení na tísňovou linku 156 od souseda seniorky bydlící na ulici 17. listopadu v Opavě-Kylešovicích, protože volá z bytu o pomoc. Uvedl, že paní bydlí sama, je pohybově omezená a používá francouzské hole. Zřejmě upadla a neumí sama vstát. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která začala s 82letou ženou komunikovat přes zavřené dveře. Mluvila velmi tiše, nesrozumitelně a nebylo možné vyloučit, že není zraněná nebo jinak ohrožená na životě. Proto byla neprodleně přivolána hlídka Hasičského záchranného sboru MSK ÚO Opava, aby vypáčila bezpečnostní dveře. Současně si strážníci vyžádali příjezd opavské rychlé záchranné služby. Po otevření bytu našli dotyčnou ležet v kuchyni na zemi. Byla zmatená, jevila známky stařecké demence a měla vysoký tlak. Z těchto důvodů bylo rozhodnuto o jejím převozu na interní oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Na kuchyňském stole se nacházelo spoustu léků a různých papírků s poznámkami. Na jednom lístku byl uveden kontakt na opatrovnici, která byla následně o celé události vyrozuměna. Zasahující hlídka HZS otevřený byt zabezpečila a klíče od něj předala opatrovnici.

26.01.2017

Městský kamerový systém pomáhá při práci
Při kontrolní činnosti centra Opavy dne 25. 1. 2017 si hlídka městské policie všimla vyvrácené dopravní značky IZ 6a a IZ 6b (pěší zóna, konec pěší zóny). Strážníci pojali podezření, že k jejímu poškození mohlo dojít vlivem průjezdu, najetím nebo nacouváním motorového vozidla. Následně obešli živnostenské provozovny v okolí, aby zjistili, zda náhodou někdo něco nezahlédl. V jedné prodejně získali poznatek o projíždějícím velkém bílém automobilu ve směru od ulice Ostrožná k výjezdu z pěší zóny na ulici Mezi Trhy. Na základě těchto informací byl přes operační středisko MP zadán požadavek k prověření záznamů z městského kamerového systému. Na jedné z kamer se potvrdilo, že dodávkové vozidlo bílé barvy narazilo do značky. Celou událost i s důkazním materiálem strážníci předali opavskému dopravnímu inspektorátu Policie ČR k prošetření a dořešení. Poté bylo vše nahlášeno Technickým službám Opava, které zabezpečily opravu poškozeného dopravního značení. Operátorka MP při monitorování Dolního náměstí v Opavě přes městský kamerový systém ve čtvrtek 19. ledna v nočních hodinách zjistila, že u fontány na lavičce leží nějaká osoba. Vzhledem k nízkým venkovním teplotám byla na místo vyslána hlídka, aby prověřila, jestli je v pořádku. Strážníci muže probudili a zjistili jeho totožnost. Jednalo se o místního bezdomovce, který zde usnul. Jelikož dotyčnému hrozilo podchlazení, bylo mu doporučeno, aby požádal o nocleh v azylovém domě.